Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

40 – téma, nedělní liga, Rogerův konkurz, vlivy, kde je Stonehenge

Od: craighenshall@btopenworld.com (Craig Henshall)

Iane,

miluji tyto stránky; Drazí Přátelé a Anecdotage jsou zdrojem velké zábavy.

Měl jsem velké štěstí, že jsem Tě a ostatní kluky zastihl v Manchesteru na vašem posledním britském turné a můžu čestně říct, že jste byli všichni úžasní navzdory kašli a nachlazení (a malého kýchnutí v Lazy) a, jako taky klávesista, mi bude určitě Jon hodně scházet. Doufám, že bude schopen nepřestávat poskytovat nám svou hodně oceňovanou značku více osobní hudby.

Obvykle se necítím být inspirovaný většinou toho, co slyším ze současné hudby (s vaší výjimkou ovšem), ale musím říct, že když jsem si přečetl text, a jeho vysvětlení, ke Gunga Dinovi, byl jsem hodně dojat takovou osobní výpovědí. Má otázka, po tom všem blábolení, je, jelikož téma Gunga Dina je krajně osobní, jsou nějaká témata, které bys považoval za ‚tabu‘, pokud jde o psaní písní, nebo bys prostě nechal jakékoliv ideje se rozvinout a díval se, kam zamíří?

Mnoho štěstí Tobě a ostatním klukům a doufám, že vás uvidím na zpáteční části vašeho britského turné.

Nepřestávejte v té skvělé muzice.

Přeji vše nejlepší,

Craig Henshall.

P.S.: Jsem k dipozici, jestliže to s Vaší novou posilou Aireyem nedopadne.

Ahoj Craigu,

díky za Tvůj dopis a komentáře. Ano, nám všem bude Jon chybět, avšak Don se ukazuje být velkou posilou a odvádí skvělou práci jako náš nový hammondista & klávesák. Takže, bohužel nemůžeme využít Tvé nabídky, jelikož to dopadlo velmi dobře.

Co se týče textů, neexistuje nic, co bych považoval za téma tabu. Existují však způsoby a způsoby jak věci v písni vyjádřit.

Nazdar, ig

Od: From: davetuting@dtuting.freeserve.co.uk (Dave Tuting)

Sakra to vypadá divně, mailovat někomu, koho sleduji po většinu svého ne-přirozeného života! Vyrůstal jsem s DP permanentně přilepený k taťkovu stereo v 70. letech, k jeho velké nelibosti, ale na druhé straně, všichni rodiče chovají okamžitou nelibost k hudebnímu vkusu svého produktu, že? Poprvé jsem s Tebou hovořil na charitativním fotbalovém zápase na fotbalovém hřišti Chelsea v 70. létech (nebo snad 80., hlasitá hudba ucpává mozkové buňky!). Povídal jsem si s Tebou na tribuně potom, co jsi hrál a nechal ses vyfotit pro nějaký japonský hudební časopis! Nikdy jsem však ty fotky neviděl. Máš je? Potom mě svezl Cozy Powell ve svém Lotusu. Ať odpočívá jeho duše v pokoji. Takže, k otázkám:

Hrával jsi v brance za readingovský policejní nedělně-ligový tým koncem 80./počátkem 90. let? Slyšel jsem, že ano, když jsem procházel základním výcvikem v arbofieldských kasárnách (REME).

Proč jsi vynechal ve Tvém seznamu koncertů vystoupení v MK Pitz koncem 90. let (turné Toolbox) a reunionové vystoupení v Knebworthu (80. léta)?

Máš kutloch nedaleko od MK? (Nezmiňuji jméno té vesnice, protože místním by se nelíbil příliv nájezdných fanoušků!)

Jsi vášnivý truhlář a renovoval sis sám dům, jak jsem slyšel?

Seznam vystoupení v nadcházejícím britském turné (viz úvodní stránka) (má dcera čte Kerrang!, to není ten časopis, kterým byl! Ať se vrátí Sounds a New Musical Express!)

Neměl bys chuť někdy na pivo a kus řeči?

Všechno nejlepší
Celoživotní fanda (DP, IG Band, Gillan, atd. atd.)
Dave Tuting (MK)

Ahoj Dave, (to mi stále zní velmi ‚2001‘ – Steve)

díky za Tvůj dopis a zajímavé vzpomínky.

Během pozdních osmdesátých a počátkem devadesátých jsem hrál v brance za pangbourneský policejní tým, v nedělně-ranní lize. Zalovíš-li v Otázkách & Odpovědích a Drazích přátelích atd. najdeš k tomu pár poznámek.

Jak jsem mohl opominout MK a Knebworth, to se napraví, spolu s generální obnovou stránky ‚Gigogprahy‘.

Žil jsem v Cublingtonu, blízko Wingu, nedaleko od MK, ale bylo to už před nějakou dobou. Teď žiji u pobřeží na hranici Dorsetu a Devonu.

Ano, rád pracují se dřevem, a skvěle jsem si to užíval při renovaci starého domu s mým kámošem Squiffym. Byla to však obrovská práce a já hodně koncertoval, takže se má žena, naprosto správně, nás rozhodla přestěhovat do pořádného domu.

Kettwang? Ten starý kalhotový mandl? To ještě funguje?

To pivo si budu muset zatím odepřít, díky, jelikož 21. zase vyrážíme, a budu v zámoří skládat a nahrávat během zimy až do jara, nebo tak dlouho, kolik bude nutné, aby se dokončila další deska.

Nazdar, ig

Od: Pete

Bylo ‚Hallelujah‘ součástí konkurzu Rogera Glovera do Deep Purple?

Fanoušek 31 let, Pete

Ahoj Pete,

ve skutečnosti ne, jak si to pamatuji já. Potřebovali basáka pro tuto session a já navrhl, aby využili Rogera. On nechtěl opustit Episode Six, skupinu, ze které jsem právě odešel, jelikož si myslel, že by to bylo velice zničující, kdybychom oba odešli ve stejnou dobu. Nakonec byl ovšem přesvědčen, aby učinil toto rozhodnutí. Oba jsme se cítili mizerně ohledně opuštění kapely, kterou jsme měli velice rádi, ale cítil jsem, že nikam nesměřujeme a že DP bylo příležitostí, kterou si nebylo možno nechat ujít. Rogerův přístup byl poněkud více altruistický.

Nazdar, ig

Můžeš mi říct, kdo ovlivnil Tvůj hlas a jaký druh péče používáš, abys udržoval své hlasivky silné a svěží?

Edward A. Granados...

Drahý Edwarde,

Mnoho vlivů, Elvis, Little Richard, Brook Benton, Dusty Springfield a Cliff Bennett jsou první, kdo mi vyskočí na mysli. Udržuji se hodně fit fyzicky a duševně, a nepiji a nekouřím až do po vystoupení.

Nazdar, ig

Od: Duarte

Zdravím Iane,

jsem velkým fanouškem Tvé sabbathovské práce Born Again. Přemýšlel jsem, zda nebyla skladba Digital Bitch napsána o nějaké konkrétní osobě? Jestliže ano, o KOM a PROČ? Také jsem četl, že pro turné Born Again byl vytvořen model Stonehenge ve skutečném měřítku jako jevištní kulisa. Co se vůbec stalo s tím modelem a je na prodej? Rád bych si jej vystavil na mém dvorku.

„Won't you please come to my feast“

Duarte

Zdravím Duarte,

díky za Tvůj dopis a otázky. Náš tým na Carambě provedl určité hloubkové pátrání ohledně toho, kde se nachází kulisa Stonehenge a dostal podrobnou odpověď z LSD v Birminghamu, která by měla být již vyvěšena v Otázkách & Odpovědích (nebo brzy bude). Co se týče Digital Bitch, umístím ji vysoko do fronty na ‚Wordography‘. Nemám ten text ve svém laptopu, takže se na to podívám na mé příští cestě domů. Potřebují si osvěžit paměť, ale byla to raná osmdesátá léta a rodící se počítačový věk.

Nazdar, ig

Zpět na:
Back to the Q&a index