Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

43 – Zmizelý West, najdi to slovo, nashvillské vystoupení, opět Tommi Lommi, son of a beach

Od: Mikael.Wiklund@sj.se

Ahoj Iane,

viděl jsem Mountain (BOMBA!) několikrát letos v květnu v Německu. Bylo to vynikající a NAHLAS! :-). Ptal jsem se Leslieho Westa, proč hrál na albu Toolbox pouze v jedné skladbě a on řekl „Udělal jsem několik skladeb“.....Co se tedy stalo se zbytkem? Chci říct, že Leslie West je takový vynikající a talentovaný kytarista, tak proč to nevyužít!?

Všechno nejlepší
Michael Wiklund
Švédsko

Ahoj Michaeli,

ano ovšem, Leslie West je jedním z velikánů, každý to ví. Jsem velkým fandou.

Byl nějaký další materiál, který hrál dál během sezení při Toolboxu, ale z nějakého důvodu, jsme využili jenom Leslieho licky a doprovody, ale ne sóla (to byl Steve Morris), v úvodní skladbě ‚Hang me out to dry‘.

Odpověď na Tvou otázku musí být ‚z estetických nebo technických důvodů‘. Abych byl upřímný nedokážu si ve skutečnosti vzpomenout, ale na konci dne nastává potřeba volby většího dobra a nevyhnutelně někdo, někde musí být zklamán.

C‘est la vie.

Nazdar, ig

Od: pippa.beech@btopenworld.com

Ahoj Iane,

nejprve bych chtěla říct, že jsi dobře odpověděl JSPACETRUCKIN@aol.com, a za druhé bych ráda nějaký text, nu ve skutečnosti pouze 3 nebo 4 slova. Vím, že řekneš, že se dostaneš ke všem Tvým písním v sekci Wordography, ale nějak mám pocit, že

a) tahle píseň je zřejmě hodně hluboko na Tvém seznamu priorit a

b) můj počítač pravděpodobně vypustí duši dříve, než se k tomu dostaneš. Tou písní je Music in my head, kterou, třebaže je velmi dobová a poplatná 70. létům, skutečně miluji, vždy mi zvedne náladu, když se cítím sklesle. V každém případě zpět k tomu textu, ‚if we drift along together you could be my dream from my ..........room we could go so far.

Prosím, prosím, prosím vyplň mi tu mezeru.

Díky a hodně zdravím
Pippa

Haló Pippo,

to chybějící, které hledáš, je ‚lonely‘.

Nazdar, ig

Od: HickRocks@msn.com

Zdravím Iane,

byl jsem třetí řada, přímo před Tebou na vystoupení v Nashville 18. června 2002. Bylo to jedno z nejskvělejších rock‘n‘rollových vystoupení, které jsem viděl během všech mých čtyřiceti let na Zemi (a že jsem viděl skvělá, to mi věř). Myslím, že Don Airey vyplnil mezeru po Jonu Lordovi více než dobře. Celá kapela byla skutečně skvělá a dav v tom za vámi nezaostával. Ačkoliv jsem měl pocit, že se asi necítíš nejlépe. Upřímně věřím, že to byla pouze má představivost. Znělo Ti to skvěle a poznal jsem, že si vychutnáváš reakci publika.

Má otázka je: „Kde jsi byl Ty, Roger & Ian, během zákulisního setkání?“ Tahal jsem sebou nějaké věci po celou dobu vystoupení, jelikož jsem čekal, že se s vámi chlapi setkám a dostanu nějaké podpisy. Steve a Don přišli a podepisovali věci a zdrželi se hezkou chvíli. Ve skutečnosti někdo nakonec musel přijít a říct Stevovi, že už je čas k odchodu. Oba byli skutečně milí a jako překvapivá prémie bylo mé setkání s Leo Lyonsem, o kterém jsem si ani nebyl vědom, že žije v Nashville. Ale musím poctivě říct, že jsem byl velice zklamaný nepřítomností tří hlavních opor DP. DP je stále jednou z mých oblíbených kapel a vždy bude a totéž platí pro Tebe jako zpěváka. Nepřeji Ti nic než to nejlepší. Také bych si přál však, kdyby sis mohl udělat pár minut na setkání se mnou a ostatními, kdo tam byli kvůli setkání s Tebou.

Nazdar,
Mark Hickerson

Nazdar Marku,

díky za Tvůj dopis a omluvu za to, že jsem nevyšel říct Ahoj; nepodařilo se mi utéct z interviewové místnosti do odjezdu autobusu, a Rog a Ian byli podobně lapeni.

Budeš-li nás kontaktovat prostřednictvím emailového spojení příště, když budeme v Tvých končinách, zařídím nezbytné propustky a revanšuji se.

Nazdar, ig

Od: GGGGVVVV@hotmail.com

Drahý Iane Gillane,

nemyslíš, že kdyby DP sestava 3 byla:

Jon Lord
Ian Paice
Ian Gillan
Roger Glover
Tommi Lommi

že byste lidičky vážně změnili světové dějiny?

George Vedel

Drahý George,

to je zajímavá představa, ale nejsem si jist, že mohu souhlasit....kdo je ten Tommi Lommi?

Vážně však, to by nefungovalo; my všichni hrajeme v jiných tóninách.

Nazdar, ig

Od: davidb804@aol.com

Drahý Iane,

během návštěvy přátel na Grand Cayman v roce 1987 jsem měl příležitost uslyšet Steva Jarrella a Sons of the Beach v, myslím, Paradise Inn. Steve je můj starý muzikantský kámoš. Skutečné vzrůšo na tom všem bylo, že IAN GILANN byl na ostrově a měl si přijít posedět se Sons of the Beach. Jako obrovský fanoušek DP a obzvláště fanoušek Iana Gillana jsem byl v sedmém nebi! Steve Ti mě představil, byl jsem v sedmém nebi. Tak jsem se ještě nikdy neměl. Mám video celého večera a hodně, hodně fotek. Máš-li zájem, pár fotek Ti pošlu. Teď, 22-6-20025 jsem viděl Dia, Scorpions a Deep Purple. Opět, byl jsem v sedmém nebi! Vy všichni mi vyrážíte dech od začátku. Kvalitní, nezaměnitelná síla Deep Purple.

Možná ještě budu mailovat. Příště Ti možná dokonce budu připadat poněkud zajímavý!

S pozdravem,
David Booth
Richmond, VA

Ahoj Davide,

díky za Tvůj dopis a ano, rád bych ty fotky viděl, můžeš mi je namailovat sem na Carambu. Viděl jsem Steva Jarrella a pár kluků, co byli v jeho kapele v roce 1987 (jsi si jist, že to byl rok 87.? Ztrácím přehled), nedávno, když jsme hráli v Nashville (Antioch) a onen ‚večer‘ přišel na přetřes. Tím místem byl klub v letovisku Treasure Island na Grand Cayman.

Nazdar, ig

Zpět na:
Back to the Q&a index