Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

44 – film, čtyři!, narozeninová party, operní předci, ještěrky z 80. let

Od: jimmatg@yahoo.com (Jim Gallagher)

Pane Gillane,

přemýšlel jsem o dvou věcech:

  1. Hovořilo se někdy o natočení filmu o Deep Purple?
  2. Zamlouvá se Vám ta myšlenka?

Zdá se mi, že by se příběh Deep Purple docela hezky převedl do celovečerního filmu. Hudba, drama, světlé místa, tmavé místa a hudba (nezmínil jsem už hudbu?) by vyprávěly neuvěřitelný příběh.

Díky,
Jim

Ahoj Jime,

  1. Ani ne, pokud je mi známo.
  2. Teď když jsi to zmínil...hovoříš o velké věci. Kdo by mohl vyprávět takový příběh?

Dnes jsem hovořil s jedním novinářem, říkal, že prováděl určité pátrání pro toto interview a pustil se do rodokmene rodiny Deep Purple. Říkal, že to byla spíše džungle než kmen. Dostávám často otázky na naši minulost a já obvykle přesouvám ohnisko na současnost a budoucnost....protože my jsme živým organismem; ale představuji si, že jednoho dne někdo napíše konečný příběh Deep Purple.

Nevím, ale řekl bych, že každý, kdo byl kdy nějak spojený s kapelou, si odnáší určité dobré pocity z této zkušenosti, ale každý bude mít odlišnou perspektivu; co je tím skutečným příběhem?

Byl by to dokument/drama? Nebo nádherný příběh (ale pravděpodobně s důrazem na sebe sama) řekněme z pohledu mého, Ritchieho, Davida Coverdalea?

Objektivní nebo subjektivní? Kritický nebo fanouškovský? Fikce nebo pravda?

Viděl jsi někdy film ‚Sladká svoboda‘? S Alanem Aldou, Michaelem Cainem a Bobem Hoskinsem?

Raději se držím hudby, ale připustím, že to je velký příběh, kdyby se někdy našel někdo, kdo by ho správně vystihl.

Nazdar, ig

Od: bauckeh@pfrd.co.orange.ca.us (bauckeh) 'Howie'

Iane,

kouřící show v amfiteátru Coors v San Diego, Kalifornie, 2-8-2002. Kdo byli ostatní členové kapely, jež hráli onoho večera? Nepoznal jsem sólového kytaristu, je nový, nebo ten večer jenom zaskakoval?

Howie

Howie,

jak se vede? Jsem rád, že se Ti vystoupení líbilo.

Byli to na bicí Ian Paice a Roger Glover baskytara. Jméno bendžisty je Steve Morse. Ne, není nový. Je s námi už kolem devíti let, ale pořád si stěžuje, že je s ním zacházeno jako s nováčkem, když nejsou žádné Doctor Peppers v lednici v autobuse...protože minulý týden lítal kolem letadlem a my ostatní pijeme pivo jako chlapi. Opravdovým nováčkem je Don Airey, jenž převzal klávesy od Jona Lorda.

Uvědomuji si, že to je spoofový dopis Howie, takže já nedržím nic a hlásím čtyři.

Nazdar, ig

Od: swell@rambler.ru

Nejdražší Iane,

jsem Tvou velkou fanynkou už řadu let a moji rodiče jsou Tvými fanoušky už více než 25 let. Jsi základní součástí našich životů. Chci Ti poděkovat za tolik šťastných okamžiků v mém životě, okamžiků, kdy slyším Tvůj pohádkový hlas a cítím se jako v sedmém nebi!

Chtěla bych Ti říct VESELÉ NAROZENINY!!! Přeji Ti samé štěstí, lásku a radost na světě! Ať se daří Tobě a ostatním klukům v Deep Purple. Nepolevuj!

Má otázka je: jaké jsou nejpamátnější narozeniny ve Tvém životě?

Hodně lásky,
Tvá věčná fanynka,
Natalya Ivanova (Russia)
http://www.rambler.ru

Drahá Natálie,

děkuji Ti za milý dopis a Tvé narozeninové blahopřání.

V odpovědi na Tvou otázku, ta odpověď je jednoduchá....tyhle.

V přestávce v turné, s mou rodinou, doma. Počasí je krásné a o víkendu jsme měli party s několika přáteli.

V pondělí, o mých narozeninách, jsem seděl u bazénu, psal jsem. Později potom přišlo pár příbuzných a opékali jsme.

Velmi příjemné.

Nazdar, ig

Od: denonno@libero.it (Carlo de Nonno)

Caro (drahý) Iane,

navzdory mé strašné angličtině se pokusím Tě na něco zeptat. Abychom „strhli z toho člověka mýtus“ (pamatuješ Jesus Christ Superstar?), chtěl bych vědět, zda jsi ženatý, zda máš syny, zda je pravda, že jsi měl dědečka, který studoval lyrickou operu v Miláně (tenor nebo baryton?) a řadu dalších věcí, které přátelé obvykle vědí (Tvou autobiografii nelze v Itálii sehnat...). V každém případě, budou-li Ti připadat tyto otázky příliš osobní, potom další otázka je více „veřejná“. Velice zbožňuji zvuk textu 2. věty (2nd Movement), ale patrně rozumím jenom 5%. Mohl bys mi napsat ta slova? Nebo je publikovat ve Wordography s Tvým komentářem?

Grazie, Giovanni! (Díky, Iane!)
Tvůj velký italský fanoušek

Drahý Carlo,

díky za Tvůj dopis a zajímavé otázky. Nevadí mi odpovídat na osobní věci. Byl jsem přesvědčen, že můj dědeček studoval ve Veroně a potom musel opery nechat kvůli nějaké krční infekci. Na celou věc však byly rodinou vrženy jisté pochybnosti a bádáme trochu víc; ale jedna věc je jistá a to, že měl neuvěřitelný hlas. Žasl jsem nad tím tónem a rezonancí a přisahám, že stěny vibrovaly, když doma zpíval, například když jsme všichni zpívali vánoční koledy. Byl basbaryton a řekl mi hodně o kontaktu s obecenstvem. Co se týče druhé otázky. Určitě vyvěsím velice brzy text 2. věty do Wordography.

Nazdar, ig

Od: jjdr2nd1967@webtv.net (John Reilly)

Iane,

opravdu si vychutnávám verzi 2002 „Who Do We Think We Are‘, obzvláště píseň Painted Horse; všechno, co chci říct, je, že Deep Purple byl hodně nedoceňován během všech těch let, děláte, myslím si, lepší hudbu než Led Zeppelin; přijedete v budoucnu do Philly a dáte se na turné dohromady s Tedem Nugentem? V 80. letech šel TV seriál pod názvem V o ještěrkách z kosmu, které provedly invazi na Zemi jako lidé. Hlavním hvězdami byli Marc Singer, Robert Englund a má oblíbenkyně Jane Badlerová, tmavovlasá herečka, která hrála Dianu a také hrála ve verzi 1988-1990 Mission: Impossible. Jane Badlerová je také zpěvačka, možná bys mohl s ní udělat duet na budoucím albu DP, bluesovou skladbu podobnou Lazy. Žije v Austrálii (Melbourne), setkal ses s tou herečkou? Jestliže ano, jelikož jsi celebrita jako ona, máš k ní přístup, chtěl bych si s ní pochatovat online. Prostě by mě to zajímalo. Dále Iane, jsi fandou seriálu The Wild Wild Wedt (1965-1969) a starého kresleného seriálu Top Cat?

Děkuji za přečtení mého emailu.

John Reilly,
Glassboro, NJ

Drahý Johne,

děkuji Ti za dopis a zajímavé komentáře a otázky.

Co se týče WDWTWA 2002, díky, souhlasím.

Co se týče Philly (PA?) a Teda Nugenta, byli jsme tam celkem nedávno, Johne.

Nesetkal jsem se s Jane, ne nemám přístup, opravdu....opravdu ne. Vyhledám ji však, když budu příště v Melbourne. Uvidíme, jestli Tě budeme moci s ní spojit online.

A co takhle Shelley Wintersova v Dobrodružství Poseidonou? S ní jsem se taky nikdy nesetkal, ale mám fotku.

Nemůžu říct, že bych si ty seriály vybavoval, ale kreslené filmy mám rád.

Nazdar, ig

Zpět na:
Back to the Q&a index