Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

51 – ten kviz, odpovědi zmateným, slovo Boží

Od: Jone

Ahoj Iane,

není to tak, že Bee Gees napsali „Only One Woman“, která byla hitem skupiny, která se jmenovala – myslím – Marbles, jejímž zpěvákem byl Graham Bonnet, jenž byl svého času v Rainbow, kteří měli kytaristu, jenž se jmenoval Ritchie...........??.......a ‚kolení kost se pojí s kostí stehenní, nyní slyšte slovo Boží (pozn. překl.: Bůh je anglicky Lord).

Tuny pozdravů
Jon

 

Zdravím Jone,

fantastické, že Tě tady vidím, díky za pomoc....napadlo nás hodně věcí, jak můžeš vidět, ale vítězná teorie je Tvá. Přesto si myslím, že toto párplovské spojení je trochu pofiderní, ale co sakra...překvapil jsem ji štěňátkem (zip....vrr haf!)

Ahoj zatím, ig


Od: Brian Caseau

Zdravím Steve, zdravím Iane...

napadlo mě, že bych si vyšetřil minutku, abych poskytl to, co může být odpovědí na zmatek v Otázkách & Odpovědích na Carambě: kdo nebo co je pojítkem mezi Deep Purple a Bee Gees. Odpověď, domnívám se, je jako sedmé koleno příbuzenstva s Kevinem Baconem, nebo jak byl ten vtip, co frčel před léty? Vysvětlím...původní kytarista Deep Purple byl RB. RB stvořil svou vlastní kapelu po svém odchodu v roce 1975 s názvem Rainbow. V roce 1978 se připojil k RB RG, aby psal, hrál a produkoval. V té době se také připojil Graham Bonnet. Graham, jenž hrál ve skupině s názvem Marbles, měl v 60. létech hit s písní Bee Gees a je také Robinův, Mauricův nebo koho ještě bratranec. Jsem fontánou nesmyslných informací a ocitnu-li se někdy v Bradfordu, koupím Ti taky pintu.

Lásku & mír
Brian R. Caseau

 

Zdravím Briane,

díky za Tvé detailní přispění k tomu, co mohu vnímat, dle váhy emailu, pokračující láskou, nás všech, k dobrému kvizu.

Nazdar, ig


Od: rm014f2035@blueyonder.co.uk (Richard Malt)

Iane,

konečně se mi dostalo informace ohledně spojení mezi Bee Gees a Deep Purple.

Graham Bonnet – měl jako vokalista Marbles hit „Only One Woman“, napsaný bratry Gibbovými, Graham potom zpíval s Rainbow Ritchieho Blackmora.

Ačkoliv další odpověď by se také mohla kvalifikovat jako správná –

Yvonne Ellimanová – nahrála „I don‘t know how to love him“ z Jesus Christ Superstar. Ian byl na původním soundtrackovém albu JC Superstar. Yvonne měla později hit „If I can‘t have you“ napsaný bratry Gibbovými.

Je fajn vědět, že si uděláš čas a čteš a odpovídáš na vzkazy zanechané na Carambě!

Rick

 

Zdravím Ricku,

díky za to. Na tuto otázku byla zdravá reakce ... možná je čas na další kviz.

Nazdar, ig


Od: Maxtext@aol.com

Ahoj Iane, ahoj Ricku,

jediné co mě napadá ohledně spojení mezi Deep Purple a Bee Gees je toto – ačkoliv si myslím, že to nebude to, co hledají:

David Coverdale jednou nahrál píseň s názvem Lonely Days, Lonely Nights (albu Whitesnake Come An‘ Get It) a slouží-li mi paměť dobře Bee Gees nahráli píseň se stejným názvem a dokonce s podobnou melodií pár let předtím...

Nu, jenom mě to tak napadlo...

S přátelským pozdravem

Max

 

Zdravím Maxi,

díky za to, jsem zvědavý, která se nakonec ukáže být správnou?

Nazdar, ig


Od: vincentbrightling@eircom.net (Vincent Brightling)

Drahý Steve,

v odpovědi na dotaz Richarda Malta ohledně spojení mezi Deep Purple a Bee Gees, mě napadlo VELMI slaboučké pojítko. V roce 1993 měli Deep Purple obdržet ocenění za vynikající přispění britskému nahrávacímu průmyslu, nebo celoživotní zásluhy nebo něco takového, ale Ritchie Blackmore se rozhodl nepřicestovat na tuto událost. Podle všeho tvrdil, že jedna z jeho koček je nemocná. Organizátoři – cítící se uraženi – poslali Purple k čertu a dali ocenění místo nich Bee Gees.

Je-li tato odpověď správná, potom organizátoři kvizu v hospodě pana Malta by si to měli řádně zodpovědět.

S pozdravem,

Vincent Brightling

 

Zdravím Vincente,

tuto teorii jsme tu už měli...ale líbilo se mi, jak jsi to podal.

Nazdar, ig


Od: Stathis Panagiotopoulos, DPAS Greece

Drahý Iane & Steve,

tady je Stathis z řeckého DPAS. Doufám, že jste všichni i Vaši bližní v pořádku.

Otázka ohledně Bee Gees/Deep Purple mě zmátla taky a pokusím se podat možnou odpověď:

Svého času existovala kapela „Marbles“, jejímž zpěvákem byl Graham Bonnet. Jejich největší hitem byla „Only One Woman“, píseň Bee Gees, plus byli také manažováni jednu dobu Robertem Stigwoodem, manažerem BG. V roce 1979 se Graham Bonnet stal zpěvákem Rainbow na jedno LP a turné, takže to je jediné spojení, ačkoliv trochu náročné.

Existují ještě vzdálenější – Yvonne Ellimanová, jež zpívala roli Máři Magdalény v Jesus Christ Superstar (v Ianově verzi) a také „Gemini Suite“ Jona Lorda, zpívala v Horečce sobotní noci „If I can‘t have you“ (vzpomínám-li si správně), jež byla napsána BG.

V roce 1989, Jon Lord a Ian Paice navštívili gala večer s názvem „The World Music Awards“ v Monte Carlu (za přítomnosti místních příslušníků knížecí rodiny, nic menšího), kde jim bylo předáno ocenění za, nevím, příspěvek kapely rockové hudbě, nebo tak něco. Přítomni byli také (a oceněni tím či oním) BG.

A konečně, David Coverdale je ve skutečnosti Barry Gibb v přestrojení. ;-)

Mimo to, žádný člen DP (minulý nebo současný) nikdy nehrál s žádným členem Bee Gees, ať už ve studiu nebo nebo naživo, takže skutečně nedokážu přijít na nic jiného.

Doufám, že to všechno pomůže :-)

Všechno nejlepší,

Stathis Panagiotopulos
DPAS Řecko

 

Zdravím Stathisi,

díky za Tvou pomoc, vyčerpávající jako vždy. Jsem rád, že ses ozval.

Nazdar, ig


Od: teamcaramba@hotmail.com (jonathan tate)

Myslím, že to může být ocenění za celoživotní přispění hudbě na Brits. Ritchie ji patrně odmítl, tak to dali místo toho Bee Gees – můžu se mýlit (u většiny věcí je to poprvé LOL).

Doufám, že je všechno v pořádku.

 

Zdravím Jone,

to je další možnost....trochu slaboučká, ale dobře vyhrabaná.

Nazdar, ig


Od: jeff.s@netcomuk.co.uk (Jeff Summers)

Ahoj Iane & Steve...

myslím, že odpověď Rickovi v bradfordské hospodské kvizové otázce v Q & A (50) „Kdo nebo co je pojítkem mezi Deep Purple a Bee Gees?“ je: Graham Bonnet (bývalý zpěvák Rainbow). Ian si možná vzpomíná, že byl v kapele, která se jmenovala „Marbles“, jež měli hit s názvem „Only one Woman“, myslím, cirka v roce 1968! Tato píseň byla ve skutečnosti složena Barrym a Mauricem Gibbovými!

Toto je jediné na co dokážu přijít...

Nazdar, Jeff

Jeff Summers
www.statetrooper.co.uk

 

Ahoj Jeffe,

díky za to, asi máš pravdu, ale zcela určitě ta otázka měla být....‘jaké je spojení mezi Rainbow a Bee Gees?‘

Nazdar, ig

Zpět na:
Back to the Q&a index