Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

52 – vše dokvizováno.........STOP!

Od: charlie.1@ntlworld.com (Charlie Jeffreys)

Drahý Iane,

skutečně jsem si užíval letošní americké koncerty. Díky.

Je fajn vídat poslední dobou časté aktualizace Caramby, a já se těším na příští Dear Friends. Z Q&A 51, „...možná je čas na další kviz.“

Mohu navrhnout následující: Jakou otázku má odpověď, „Překvapil jsem ji štěňátkem (zip....vrr haf!)“?

Můj nejlepší odhad je, že Jon se Tě zeptal, co jsi dal své dceři k jejím (osmnáctým) narozeninám. Věřím, že to poslední není nějakým nevhodným eufemismem!

S přátelským pozdravem,
Charlie

Zdravím Charlie,

díky za Tvůj dopis a komentáře.

Ano....opravdu musím napsat další Dear Friends....Musím být v rozpoložení na dobré Dear Friends, sleduj tu stránku.

Co se týče Q&A 51, měli jsme velkou odezvu a museli vypustit mnohé další odpovědi, ale všechny odpovědi byly pokryty až na tu od Oly z Polska:....

Předmět: Další možné spojení mezi Deep Purple a Bee Gees

Od: tigerlily@wp.pl (Ola Szajbel)

Zdravím Iane!

Když jsem uslyšela tu otázku, přišla mi na mysl jenom jedna věc :). Vzpomněla jsem si na doby Episode Six kolem roku 1966, kdy jsi byl (pro mě silné jádro pozdějších Deep Purple) členem této kapely, a z toho, co si pamatuji, převlékali jste se, abyste vypadali (myslím tím Episode Six) jako Bee Gees. Je to tak? Mimoto VELKÉ děkuji Ti za skutečnost, že to, že jsem fanynkou, pořád znamená (pokud vím, pro mně a mého přítele) mít možnost poslouchat velmi rozmanitou hudbu. Díky za Cherkazoo, Born Again a IGB a ovšem za všechno ostatní včetně Deep Purple.

Doufám nashle na dalším koncertě.

Z Polska s láskou

Ola.

Takže to je zatím k tomu vše, vše, co musíme udělat je čekat, abychom uviděli, kdo má pravdu. Doufám, že ten hoch (teď jsem zapomněl, kdo to je) napíše do Caramby a dá nám vědět.

Pravděpodobně je čas na další kviz....avšak Tvoje domněnka tomu neodpovídá, protože ‚Překvapil jsem se štěňátkem‘ je mírně nechutná věta, která následuje po...‘ale co sakra?‘ ve staré písní Bobbyho Goldbora, jejíž titul jsem dávno zapomněl (nebylo to ‚Honey‘?)....vím že je z jiné jemnější doby, ale i tak....V každém případě, v té době jsem dostával strašný záchvat smíchu při samotné představě, jak nějaký chlapík překvapí děvče se štěňátkem. Patrně to byl myšleno ze jeho strany jako dárek, a myslím, že z mé strany také, ale trošku upřímněji, když jsem přišel s tím starým ‚zip....vrr haf‘ přístupem. Dává to smysl?

Raději to tím ukončím.

Nazdar, ig

Od: steph_burch@msn.com (Stephanie Burch)

Iane,

právě jsem viděla poslední kolo Tvých Q&A, které se zabývají pojítky mezi Bee Gees and Deep Purple, a napadlo mne pár dalších – klíčem je dost špatný film, který nicméně miluji, s názvem „Sgt. Pepper‘s Lonely Hearts Club Band.“ Bee Gees se v tom filmu objevili s Peterem Framptonem, jenž se objevil na albech Jona Lorda (Ashton & Lord, „First Of The Big Bands“) a Steva Morse (Stand Up).

Mimoto, skoro všechny písně v tom filmu byly napsány Johnem Lennonem & Paulem McCartneyem, a Ian Paice účinkoval na Paulově albu „Run Devil Run“. Ještě jedno pojítko, na které jsem přišla – píseň „With A Little Help From My Friends“ ve filmu zpívá Peter Frampton a Bee Gees. Původně byla nazpívána Ringem Starrem jehož syn, Zak Starkey, účinkoval v projektu Eddieho Hardina „The Wind In The Willows“ s Donem Aireyem a Jonem Lordem. Necháme-li být film filmem, napadá mě také jedno další spojení. Barry Gibb zpíval s Barbrou Streissandovou píseň „Guilty“, jež také udělala duet s Don Johnsonem s názvem „Till I Loved You“. Don Johnson udělal album s názvem „Heartbreaker“, na kterém hrál na kytaru Dweezil Zappa. Ovšem, Dweezilův otec je Frank Zappa, a my všichni víme, co se stalo, když byl na jevišti v Montreaux! Myslím, že to jenom ukazuje, že mám poslední dobou až příliš mnoho času!

Stephanie

Zdravím Stephanie,

Obdrželi jsme hodně hypotéz a náš redaktor rozhodl, že jedno celé vydání Q&A zřejmě na toto téma stačí (tato stránka tímto určitě – Steve). Tys však tuto otázku dostala na zcela novou úroveň....Děkuji Ti.

Nazdar, ig

Od: ted_the_mechanic@cox-internet.com (Kevin)

Zdravím Iane,

dnes ráno ve sprše, aniž bych přemýšlel o něčem konkrétním, mi přišlo na mysl toto spojení mezi Bee Gees a Deep Purple. Je kratší, přímější než ta uvedená v nedávných Q&A.

Bee Gees měli méně neznámý hit koncem 70. let, melodii nazvanou Stayin‘ Alive. Celkem nedávno se této písni dostalo cover verze od Dweezila Zappy a Ozzyho Osbourna. Stojí za poslech, můžeš-li, ne zase tak sexuální jako když Ozzy dělal s Miss Piggy cover verzi Born To Be Wild – přísahám, že ta prasnice měla v polovině orgasmus...

Takže máš zde zappovské spojení – spojující Smoke on The Water a taťku Franka. A máš zde Ozzyho spojení s Black Sabbath, a Tvá role v této kapele je dobře známa.

Myslím, že je to spojení více relevantní, protože není jenom kratší, ale váže se na aktivního člena DP, ne na bývalého člena bývalé kapely. Když hovoříme o Sabbath, nedávno jsem měl příležitost poslechnout si Tvůj koncert jako frontmana Sabbath, a musím říct, že jsi odvedl fantastickou práci, když jsi dal starším písním ianovský punc. Úplně totéž jako když Steve a Don přistoupili ke svým rolím v DP. Výborně ve všech směrech.

Mnoho štěstí s novým albem – debutové vystoupení v Memphis by bylo skutečně fajn!

Kevin Shirley

Zdravím Kevine,

díky Ti za dopis, komentáře a hypotézy. Zajímavý myšlenkový tok. Každou chvíli očekávám nějaký druh komentáře ohledně této kvizové záležitosti od našeho milovaného redaktora. Buď toto nebo zvuk, jak se vrhá v zoufalství ze své věžičky (myslíte, že vtipkuje – Steve), sorry....střešní kanceláře, odkud zajišťuje kázeň a snaží se udržet Carambu v kolejišti.

Budu přemýšlet o další otázce a věnuji nějaké ceny....prosím....žádné návrhy. Jednou jsem tu měl chlápka, co mi navrhoval otázku pro minulý kviz...panebože.

Co se týče jednoho z carambovských kvizů...Dodal jsem na začátku odpovědi a odezvou bylo pár velice kreativních domněnek ohledně toho, jaké ty otázky mohli být.

Nazdar, ig

Od: whited4@btconnect.com (David White)

„Kdo nebo co je spojením mezi Deep Purple a Bee Gees?“ (Byla otázka položena vedoucím kvizu)

„Má něco společného s písní napsanou, ale nikdy nenahranou Bee Gees“ (Bylo jediné vodítko vedoucího kvizu).

Hmmm...

V odpovědi na tuto otázku mám jednu poněkud pochybnou ale doufám že humornou teorii.

Nám všem neznámá a dosud nevydaná skladba, bratři Gibbové přepsali závěr Fireballu „No one came“. Líbila se jim a upravili text (velmi nepatrně), aby zněl....

„Možná bych mohl být jako Robin Gibb, jako příbuzný z manželčiny strany oblečený celý ve smetanovém, ale Lulu řekl, jaké to bude a bratr Morris řekl to nevadí.“

„Možná bych mohl být jako Barry Gibb, mít vysoký hlas na všechno, ale je to jako házet křesťany těm lvům, mohl bych někdy zpívat jako I.G.??“

„My všichni jsme nosili obleky svítivě bílé nebo to byla smetana, třásli jsme se a chvěli, tancovali a třepotali a stáli na pozici v první desítce.“

„Nikdo nepřišel na míle daleko a neřekl hah, hah, hah, hah stayin‘ alive, stayin‘ alive“.....

Velice se omlouvám.
(Myslím, že mi to nevyšlo).
David.

Zdravím Davide,

díky za Tvůj mistrovský příspěvek, velice legrační....jsi mistrem parodie.

Nazdar, ig.

Zpět na:
Back to the Q&a index