Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

54 – Aireyho odpověď, sláva & omyly, důvěra v křečka, lokalizovaný Hyde, dyna-Rod

Od: petzke@ostalb.de (Karl/Dietmar Petzke)

Jenom otázku na výbavu, jež nemá nic do činění se zpěvem nebo texty. Sound DP je velmi silně ovlivněn (ve srovnání s jinými rock‘n‘rollovými kapelami) pekelným zvukem varhan. Jon Lord koupil B3 v roce 1974 od Christine McVie. Má otázka zní: Hraje Don Airey na stejnou výbavu, kterou Jon používal v posledních desetiletích nebo budou tyto hammondky vzdáleny od studia – jeviště?

S pozdravem Didi

Zdravím Didi,

díky za Tvůj dopis a zajímavou otázku, kterou položím Donu Aireymu.

Nazdar, ig

Toto je Donova odpověď...

Zvuk hammondek je velice důležitou součástí Purple. Když nakonec Jon oficiálně oznámil, že opouští kapelu, zanechal na místě Hammond C3 a leslie, dokud si nerozmyslí, jak s nimi bude chtít naložit. V zásadě jsme se já a Jon dohodli, že je od něj odkoupím a takto zachovám kontinuitu zvuku v chodu (pevně věřím), s výhradou z mé strany, že kdyby někdy Jon došel k názoru, že se rozhodl v této věci nesprávně, nástroj mu vrátím. Je to mimořádná mašina, jen co je pravda. Mohu Jonovi jenom popřát vše nejlepší v jeho smělých nových projektech.

DA

Od: nimue000@hotmail.com (nimue nimue)

Zdravím Iane,

líbí se mi Tvé názory a reakce ve Tvých Q&A, také si velmi vychutnávám Tvůj smysl pro humor; pořád se usmívám, ale pouze pár lidí mě dokáže rozesmát a Ty jsi jedním z nich.

Přemýšlel jsem o slávě; není to odcizující, izolující a osamělé na tomto ostrově? Připadá mi to jako takový test reality, jelikož to je nepřirozený fenomén.

Bylo to velice hezké od Tebe, že jsi připustil, že ses zachoval k Jimovi naprosto nepřátelsky (Q&A 50), třebaže musím říct, že si také myslím, že chyba byla na jeho straně, když přisuzoval všechny tyto osobní a ideální vlastnosti někomu, koho nikdy nepotkal, jenom proto, že obdivuje Tvůj talent.

Někteří lidé podle všeho Tě chtějí vlastnit a milovat nebo nenávidět Tě za vlastnosti, které nemáš. Myslí si, že Tě znají, protože chtějí, podobně jako když se zamilují; jsem přesvědčen, že to všechno je velmi vzrušující a lichotivé, ale připadá mi to trochu děsivé.

Můžeš mě na toto téma poučit?

S pozdravem
Nimue

Zdravím Nimue,

díky za Tvůj dopis, postřehy a otázku. Myslím, že jsem pochopil pomíjivost a plytkost takzvané slávy během šedesátých a sedmdesátých let. Měl jsem to velké štěstí, že jsem pracoval za ta léta s párem výborných lidí, jak v rámci tak mimo tento business (ze kterého si s láskou čas od času utahuji), a skuteční přátelé mají ve zvyku Ti dát vědět, když se začneš vzdalovat realitě.

My všichni děláme chyby nebo jsme špatně pochopeni z jakéhokoliv důvodu, ale obecně řečeno, my se prostě bavíme naší hudbou a snažíme se vyhýbat této teatrálnosti, když máme ‚po službě‘. Lidé se často rozčílí kvůli tomu či onomu, ale obvykle to přeletí.

Nazdar, ig

Od: weegi_c@yahoo.co.uk (Weegi Carvell)

Zdravííííím Iane! Jupíííí!

byla jsem vzrušením bez sebe, když jsem se šla podívat na Tebe a Párply v Liverpool Empire, 15-02-2002! Možná jsi mě viděl, tu šílenou holku v přední řadě! Potom jsi mi řekl, „Jsi ŠÍÍLENÁÁ, skutečně!“ Byla jsem poctěna!

V každém případě otázky!

  1. K Liverpoolu, měl jsi na sobě spodní prádlo? Protože já jsem žádné neviděla! Na vašem koncertu ve floridském Sunrise Theatre jsi zřejmě také pod těmi červenými kalhotami žádné neměl!
  2. Co říkáš na toho rozpustilého medvídka, kterého jsem po Tobě hodila?!

Také bych ráda využila této příležitosti, abych Ti řekla, že jsem dala svému křečkovi jméno „Gillan“! Je mu velkou ctí, že se jmenuje po Tobě, božím člověkovi, a doufá, že nemáš na své jméno copyright!

Přeji Tobě a klukům maximální úspěch s novým albem, zasloužíte si ho!

Pozdrav od Párplovské princezny (Lousie! 17 let)

Zdravím Lousie,

díky za Tvůj dopis a postřehy.

  1. Co za otázku. V životě musí existovat pár tajemství a myslím, že tohle musí zůstat jedním z nich.

    Připouštím však, že nenosím boty, kdykoli je to možné, rovněž nenosím klenoty, krémy po holení, makeup, tetování, vázanky a paruky.
  2. Medvídka si moc cením a nyní bydlí v chlupaté menažérii, která cestuje po světě v mém šatníku.

Prosím řekni svému malému příteli, že klidně může mé jméno používat. Je registrované z důvodu zneužití v minulosti; ale mám pocit, že bych měl být schopen důvěřovat křečkovi.

Nazdar, ig

Od: sometosay@mixmail.com (sometosay Sanchez Lopez)

Zdravím Iane,

Opravdu se znáš s Jonathanem Hydem?

Angeles

Zdravím Angeles,

ano, Jonathan bydlí poblíž. Prima chlap a skvělý herec.

Nazdar, ig

Od: Sowilo D

Ahoj pane Gillane!

dlouho jsme o sobě neslyšeli! Hele, Rod Stewart natočil báječné jazzové CD. Nebyla by to možnost rovněž pro Tebe jak rozvinout svůj hudební talent?

Hodně laskavých pozdravů z Německa,

Tina

Zdravím Tino,

Díky za Tvůj dopis. Viděl jsem tuhle večer Roda Stewarta v televizi, zpíval živě jednu z písní ze svého nového alba. Myslím, že byl vynikající a ten materiál se hodí k jeho hlasu, jenž je ve velice dobré formě....ale tento styl hudby (lehký jazz/pop) není skutečně mým šálkem čaje.

Nazdar, ig

Zpět na:
Back to the Q&a index