Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

59 – nepřilepení před-izolepy, Augiášův úkol, možnosti turné, kouřové vyjasnění, výpadek paměti, Digital Bitch v retrospektivě

 

Od: torreshm@mx.inter.net (José Ignacio Torres H Mantecón)

Slyšel jsem, že Ian používá sem a tam na koncertech pomocné pásky.

Je to pravda?

Díky.
Jose

Zdravím Jose,

ano, máš naprosto pravdu....v branži se té pásce říká Gaffer tape a v Americe se ji říká duct tape. Spotřebujeme ji denně tuny. Je velice univerzální a přilne skoro ke každému povrchu. Normálně se používá na udržení kabelů v jakémž takém pořádku.

V dobách PG (před Gafferem) to vypadalo za scénou jak v továrně na špagety, se všemi druhy drátů a kabelů, reproduktorových šňůr, napájecích šňůr atd. navzájem se proplétajícími a někdy se spontánně množícími během vystoupení, takže rozmotávací proces při bourání aparatury často vedl k rezignaci, slzám...nebo hůř, alkoholismu, nespavosti, paranoie a bezduchému drmolení, atd. Měl bych podotknout, že tyto a další z těchto poruch chování jsou stále patrné na většině členů týmu, ale páska Gaffer to činí poněkud snesitelným, což je důvod, proč se stala tak návykovou.

Páska Gaffer získala své jméno ve filmovém průmyslu, kde gaffer je předákem na filmovacím place, má na starosti scenérii atd.

Mohu Tě ujistit, že ani I. Paice ani I. Gillan nepoužívají na koncertech audio pásky....ani sem a tam, ani někdy.

Nazdar, ig

Od: andranikpasha@yahoo.com (Ashot Grigoryan)

Drahý Iane,

vím toho málo o Tvých politických názorech. Zajímalo by mě, co si myslíš o Iráku. Může válka stabilizovat svět?

Mnoho pozdravů z Arménie.
Tvůj Ashot Grigoryan

Zdravím Ashote Grigoryane,

moc síly má krátkou životnost, a tak války nemohou nikdy svět udělat stabilnějším.

Vítězové/osvoboditelé (sic)/okupanti se unaví a nakonec ztratí zájem.

Nedlouho po dobývací euforii začnou přemýšlet, co dělají v cizích zemích, kde nejsou milováni a nepatří. Zatímco oběti usilují o pomstu, a jsou připraveni vyčkávat na svůj okamžik učinit protiúder vůči vnímanému, a nyní permanentnímu nepříteli.

Je daleko lepší být chytrý, ale ne jako bomba, ale jako šachista, jenž myslívá několik tahů dopředu....a ne jako hráč monopolů, jenž hází kostkou a buduje křehká impéria s papírovými penězi.

Nazdar, ig

Od: Soledad

pro Tebe...

la Ian,

Solo quería preguntarte cuando vas a volver con la banda por la Argentina? (si es que lo tenias planeado...) Y como la pasaste en este país?

Te escribo en castellano porque mi ingles no es muy bueno. Saludos.

Soledad.

Ahoj Iane,

chtěl jsem se jenom zeptat, kdy se vrátíš s kapelou do Argentiny? (Plánujete-li to...) A jak se vám v této zemi líbilo?

Píšu Ti španělsky, protože má angličtina není moc dobrá.

S přátelským pozdravem,
Soledad.

Zdravím Soledade,

s potěšením Ti mohu oznámit, že jsem slyšel velice pozitivní řeči ve vyšších manažerských kruzích, že se rýsuje možnost, že pojedeme na turné do Jižní Ameriky letos v září.

Oznámíme to na této webové stránce, jakmile budeme mít tuto informaci potvrzenou.

Nazdar, ig

Od: jeremy.marples@centrelink.gov.au

Uhádni to Batmane (Crazy von Bisell mi řekl, abych to řekl)

Díval jsem se na episodu Classic Albums ohledně natáčení ‚Machine Head‘ a líbila se mi, ačkoliv bych rád slyšel něco o ‚Lazy, protože to je párplovská klasika a ‚Maybe I‘m a Leo‘ jako text dává tušit, že za tou písní může být nějaký příběh. Možná je něco o těchto dvou skladbách na DVD verzi. Také jsem zaregistroval něco, co mi připadá jako určitá rozporuplnost.

Příběh, jenž byl vyprávěn, byl tom, že kasino vyhořelo, Claude Nobs našel Deep Purple provizorní místo k nahrávání, které se jmenovalo Pavilion. Tam byl natočena základní stopa ‚Smoke on the Water‘. Problém byl, že když kapela začala nahrávat tuto stopu, policie bušila na dveře, protože místní lidé si stěžovali na hluk. Myslím, že to byl Martin Birch, kdo řekl, že kdyby bedňáci nepodrželi policii venku, dokud nebude stopa hotova, ‚Smoke on the Water‘ by se nikdy řádně nenahrál.

Potom, co jste byli vyhozeni z Pavilionu, nahráli jste zbytek alba v hotelu, který byl na zimu uzavřen. Hotel byl ‚prázdný, studený a holý‘ a dodali jste pár infrazářičů a matrace (postele), abyste udělali toto provizorní studio obyvatelným.

Rozpor vzniká ve třetí sloce po kytarovém sólu. Text popisuje zařizování se v „Grand Hotelu“ a dodání „několika infrazářičů, několika starých postelí“. To se očividně stalo po práci v Pavillionu, takže se to nemohlo stát před napsáním a nahráním ‚Smoke on the Water‘ v Pavillionu.

Byl bych vděčný, kdybys mi mohl tento rozpor vyřešit.

Děkuji mnohokrát.
Jeremy Marples

Zdravím Jeremy,

ano, to je dobrý postřeh. Naštěstí je odpověď prostší než otázka.

Základní stopa ‚Smoku‘ byla skutečně nahrána v Pavillionu. Tato základní stopa však neobsahovala žádné vokály...žádnou melodii a žádná slova...pouze to nádherné dan-dan-dan a prázdné aranžmá.

Skladba samotná dostala název a byla nahrána na konci session v Montreux, když jsme si uvědomili, že nám chybí materiál, a, díky bohu, jsme znovu prošli to, co jsme měli v koši s věcmi, které byly ještě nedotažené do konce. Doufám, že to řeší tuto tvou anomálii.

Nazdar, ig

Od: Mrtn242m@aol.com

Ahoj,

nejprve možná řeknu, co je to za excelentní stránku, obzvláště Wordography. Za druhé, a já vím, že je trochu pozdě, ale díky za oslňující vystoupení v Hammersmithu (první večer).

Za třetí....mám pro Tebe oříšek...mám, či měl jsem, kompilační pásek Mr. Universe se skladbou, na jejíž název si nemůžu vzpomenout a nemohu ji najít na žádném gillanovském albu, ale znám text, protože jsem ho zpívával mému synovi, když měl několik měsíců. Dělal jsem to pouze, když naštěstí nikdo jiný v domě nebyl...můžeš mi pomoci s názvem té písně a kde ji můžu sehnat....slova jsou...

' You join a piece of wood
onto another piece
and do it all again
until you gotta a house
A little wooden house.....'

Omlouvám, se že toho není víc, ale text znamenal pro mne strašně moc v té době a pořád znamená a pátrám po tom věky. Jsem zrovna na internetu, zkouším to však se zeptat.

Díky
Martin Thomson

Těším se na letní slunovrat a největšího zpěváka ze všech.

Zdravím Martine,

díky za Tvůj dopis, laskavá slova a Tvou otázku.

Skladba, kterou hledáš je Born to Kill z alba Gillanu Double Trouble. Pro Tvou potřebu náš nesmazatelný redaktor (sorry, chtěl jsem říct nestravitelný (někdo by řekl nechutný – red.) vyvěsil Tvé Q&A současně s novou Wordography.

Nazdar, ig

Od: rajwiu@attbi.com (Robert Johnston)

Ahoj Iane,

stále hledám ve Wordography mou oblíbenou skladbu Digital Bitch. Myslím, že jsi říkal, že ji někdy vyvěsíš ve Wordography. Strašně bych rád věděl, kdo je ta žena atd...Dále, VH1 Classic hrála video Trashed, věřil bys tomu? Měl jsem velkou radost, že jsem to viděl, a ovšem připomněla mi turné Stonehenge v roce 1983 d Quiet Riot. Viděl jsem to za deset dolarů.

Díky za koncert v Chicagu loňské léto. Dokonce jsi zaregistroval mé tričko Born Again, kterém jsem měl na sobě v první řadě. Řeknu Ti, příteli, že to je nejlepší obálka alba, jaká kdy byla.

Užij si skvělý rok 2003, Iane
Bob

Zdravím Bobe,

Digital Bitch by měla být velmi brzy ve Wordography, jelikož jsem ji poslal redaktorovi, a čeká v řadě na uveřejnění.

Nemám kopii videa s Trashed, ale pár živých obrazů mi probleskne myslí pokaždé, když mě titul té skladby šťouchne do žeber.

10 dolarů, hm? To není špatné.

Vzpomínám si na Tvé tričko a možná máš pravdu ohledně obalu té desky. Myslím, že ale záleží za jakého úhlu se na to díváš.

Díky za přání všeho dobrého.

Nazdar, ig

Zpět na:
Back to the Q&a index