Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

60 – karma knihy hostí znovu navštívena, vinylový fetišismus, neplodnost farmářů, nářek nad mizernou kvalitou, multi-složení DP

Od: brad_pitstain@yahoo.com (Mustapha Mond)

Viděl jsi webovou stránku Bucka Dharmy?

Má tam veřejné fórum, kde lidé mohou klást otázky a diskutovat témata.

Zdá se, že rád píšeš a reaguješ, takový projekt fóra se zdá být vhodnějším zařízením než tyto Otázky & Odpovědi.

Poskytuje to lidem šanci reagovat na Tvé odpovědi a klást dodatečné otázky. Také to otevírá širší oblast témat, mimo „ehm“ Iana Gillana.

P.S.: Jaký používáš vlasový gel?

Zdravím Mustapho,

díky za napsání. Mívali jsme veřejnou knihu hostí v raných dobách Caramby, a měla báječnou podporu. Bohužel, stačil jeden nebo dva pitomci, aby to všem zkazili. Pořád píšou čas od času a my jejich podivné dopisy uveřejňujeme, když pociťujeme nostalgii nebo nudu.

Nazdar, ig

Od: orrimaarko@hotmail.com (Orrimaarko P.F.)

Iane,

opětovně zdravím. Poslední studiové album vydané na vinylu bylo The Battles Rages On v roce 1993. Většina remasterovaných párplovských alb v průběhu 90. let měla omezené vinylové série a tyto se ukázaly být populární mezi vinylovými cvoky a sběrateli kapely. Hodně ze současného popového bratrstva (Oasis, Coldplay, atd.) vydává alba a singly na vinylu, což je ovšem poklona jejich retro kořenům. Mé otázky jsou:

1. Bude nové album vydané na vinylu? Jestliže ne, proč? EMI určitě zase tolik kalhot neprodělalo s Mariah Carey, aby se nemohli plácnout přes kapsu a vydat omezenou sérii na vinylu?

2. Máš osobní preferenci – LP nebo CD?

3. Máš velkou sbírku obojího?

4. Jaké je Tvé nejoblíbenější LP všech dob?

Ještě jednou díky, Iane
Ricky

Zdravím Ricky,

díky za Tvé otázky, očividně jsi vinylový fanda.

1. Ano

2. CD kvůli pohodlí a LP kvůli kvalitě...ne jenom hudby, také uměleckého zpracování obalu.

3. Mám asi tři sta LP desek a plné kůlny CD.

4. Upřímně řečeno, taková věc neexistuje, hudba odpovídá dané náladě.

Nazdar, ig

Od: mkjekyll@twistedgroovin.com (mkjekyll)

Iane,

jaksi cestou internetovým labyrintem jsou skončil na Tvé stránce. Opravdu jsem se bavil Tvým psaním, příběh o psovi byla klasika.

Takže si myslíš, že naší pánové jsou v Bruselu, možná máš pravdu, ale co taková Bundesbank? Já nevím, jak fungují v UK, ale zde jakmile si člověk objedná zatracenou kartu sociálního zabezpečení, prohlašuje se nekompetentním ve svých záležitostech ze smlouvy a je vázán veřejnou politikou místo veřejným zákonem...

Je mi velice líto ztráty Tvé přítelkyně a jejich kamarádů. Myslím, že se tam jednoho dne dostaneme, pouze to mezitím je smutné...

Mick e Jeckyll

Zdravím Micku e Jeckylle,

díky za ta slova. Jsem rád, že se Ti líbila povídka Pes a veverka, mám teď jinou border collii, jmenuje se Meghan, a ona se také snaží šplhat po stromech.

Brusel, Bundesbank, jiným názvem Idiokracie. Směrnice jsou vydávány a potom hnány domů hlodavci, kteří zastávají úřady neschopnosti, zaměstnáni tím, aby nás udělali všechny přesně stejnými....zívnutí. Co za mozek umrtvující budoucnost leží před námi. Už nařídili, že by rockové koncerty měly být tiché, banány by měly být rovné, a když se uskuteční GM (geneticky modifikovaná) invaze, také budou (banány) všechny identické.

Máme být přesvědčeni, že geneticky modifikované potraviny přinesou prospěch podvyživeným lidem v Africe. Je-li Monsanto (výrobce GM potravin, pozn. překl.) požehnán altruismem, potom sním celou šílenou krávu...modrou. GM brigáda jde ruku v ruce s léky (sic), jenom se pořádně podívej na jejich výsledky v Africe (Přečti si Le Carrého ‚Konstantního zahradníka‘, včetně autorových poznámek).

Existují dvě otázky, na která bych chtěl, aby odpověděli GM zastánci s klapkami na očích....

První: Jak by měli naložit farmáři se svými neplodnými semeny?

Druhá: Můžeme se podívat na druh poplatku, které budou pěstitelé potravin platit, když

a) tradiční plodiny budou vymýceny

b) Monsanto a jemu podobní budou kontrolovat naše zásobování potravinami, a

c) všechny konvenční/organické farmy budou kontaminovány a la Percy Schmeisser v Saskatoonu, Saskatchewan (Drazí Přátelé [DF č. 20])

Kalpanu a posádku STS 107 vzpomínáme ve speciální tichém koutku zde na Carambě, a zůstaneme v kontaktu s jejím manželem JP Harrisonem, jež napsal tyto nádherné zápisky.

Nazdar, ig

Od: ffrontier@rogers.com (ffrontier)

No, toto je můj první email a za normálních okolností by měl být mým devadesátým.

Úmyslně jsem se nechtěl obtěžovat ve svém hledání uspokojení mých potřeb naprosto osobních, ale něco se před pár dny přihodilo, co všechno změnilo.

Much Music vysílalo hodinový pořad o natáčení Machine Head. Ačkoliv ten pořad byl fantastický a bylo příjemné slyšet všechny hovořit, byla tam stopáž, kterou nelze nechat projít bez jakékoliv zmínky.

Uplynulých 20 let sbírám speciálně materiál z let 1970-73 a musím říct, že to byla skutečně divoká jízda. Nacházení materiálu je skoro nemožné, už vůbec nemluvě o vizuální stopáži kapely. V tomto hodinovém speciálu bylo vystoupení, které bylo nafilmováno, určitě v roku 1973, během turné Machine Head, o kterém jsem nevěděl, že vůbec existovalo.

Dostupnost video materiálu z let 1970-73 je absolutně neexistující, je hrozné, že kapela tohoto kalibru, což je kalibr, k jakému se žádná jiná kapela nepřiblížila, nemá absolutně vůbec ŽÁDNÝ video materiál.

Takže, jako jeden z vůbec největších fanoušků, s čím se musím potýkat? S bootlegovým šrotem 47. generace s příšerným zvukem a obrazem. S PAL do NTSF převedenými blikajícími obrázky, které člověka připraví o zrak, s rozvrzanými bootlegy, které zní příšerně (s výjimkou Prisoner of Rock, jež je mým epitafem) a muset se potýkat s absolutními dementy, kteří prodávají tento materiál, vezmou si peníze, nic nepošlou a zmizí.

Má otázka je tato, MŮŽEŠ MI POSKYTNOUT ZDROJ, KDE SI MOHU KOUPIT NÁSLEDUJÍCÍ, originální, legální, vysoce kvalitní, kapelou autorizovaný materiál na videu, DVD, 35 mm, super 8, normální 8, cokoliv, co mi dá obraz se zvukem, abych mohl sledovat mou nejoblíbenější kapelu, hrající mou nejoblíbenější hudbu.

Kdybych Ti poslal, na co se dívám a co léta sbírám, zaplakal bys.

PROSÍM, POMOZ MI!!! JSI MÁ JEDINÁ NADĚJE!!!

S upřímným pozdravem,
Dave
Toronto, Kanada

Zdravím Dave,

Hezký dopis.....Hezký nářek!

Chovám velké sympatie a mohu poctivě na sebe vzít větší část viny. Nikdy jsem nedokázal přijít na smysl filmování čehokoliv v těchto raných dobách; hudba byla k poslouchání na desce, nebo sledování na živém vystoupení. Stále ten pohled zastávám, a jsem přesvědčen, že lidé, jež vyvinou to úsilí, aby poslouchali nebo šli na koncert, dostanou z tohoto zážitku mnohem víc než, ti kdo to sledují na obrazovce.

Televize/video/DVD atd. není dobré médium pro

rockovou hudbu. Ve skutečnosti to je mizerné médium, pakliže člověk není v show businessu.

Teď, když jsem si odbyl svůj nářek, si uvědomuji, že jsem výraznou menšinou v této otázce....a tak se musím sklonit před Tvou frustrací a doufám, že zveřejněním tohoto dopisu, budeš kontaktován někým, kdo Ti dokáže pomoci.

Nazdar, ig

Od: peterbliss@pb.ozemail.com.au (peter kerr)

Drahý Iane,

jsem velkým fanouškem Tvé kariéry napříč Deep Purple, Gillan a Black Sabbath.

Byl by jsi nakloněn k účasti v koncertu totální sestavy Deep Purple (sestavy 1 - &), kterou Jon Lord navrhoval v Classic Rock Magazine?

Co bylo inspirací textu k „I‘ll rip out your spine“ z alba „Double Trouble“ (Gillan).

Nazdar
Peter K
Sydney, Austrálie

Zdravím Petře,

Nezúčastnil bych se takové akce.

Mám velkou úctu ke všem ex-členům, ale vážně....dovedeš si to představit? Byl by to cirkus, velmi neuspořádaný.

Poprvé jsem to slyšel říkat Johnnyho Gustafsona, celé to bylo ...‘Půjč nám libru nebo ti vytrhnu páteř!“. Plnější vysvětlení se nachází ve wordographové verzi této skladby, která čeká na uveřejnění.

Nazdar, ig

Zpět na:
Back to the Q&a index