Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

66 – Čína nepokryta, oblíbená místa, unplugged, požití nesprávných banánů, chybějící Manitoba

Od: Brad DeMoranville [bdemoran@waldenu.edu]

Ahoj,

tady je otázka pro Iana:

Jaké je to být vůbec první rockovou kapelou, která kdy hrála v Číně? Víš o tom, jestli SARS ovlivní vaše cestovní pojištění, jak tomu bylo u Stounů?

Díky,
Brad z Floridy

Zdravím Brade,

je to vždy s pocitem dobrodružství, když cestujeme do nových teritorií. Přemýšlím předtím o předsudcích, které může chovat publikum, jež nemá žádnou zkušenost s Deep Purple a doufám, že dokážeme odjet se zpáteční jízdenkou.

My nemáme cestovní pojištění, takže zde problém není.

Nazdar, ig

Od: Neil Whiteley [highway_star_gazer@hotmail.com]

Ahoj Iane,

máš skvělý hlas a já zbožňuji veškerý Tvůj materiál. Také výborně s Bananas! Je to super!

  1. Viděl jsem DP loni ve Wembley Arena a bylo to skvělé, ale více se mi líbilo, když jsem vás viděl v Portsmouth Guidhall rok předtím, jelikož zážitek byl bližší a osobnější. (Studuji Portsmouth University v této chvíli jenom kvůli Highway Star! Ha ha!), takže jsem uvažoval v jakých typech míst budete letos vystupovat?
  2. Pravděpodobně jsi na to už odpovídal dřív, ale když říkáš „zastřel toho psa“, kterého psa máš na mysli!?
  3. Které je Tvé oblíbené místo?

Díky,
Neil Whiteley

P.S.: Omlouvám se za nesouvislost otázek

Zdravím Neile,

díky mnohokrát za Tvůj dopis, ačkoliv si upřímně myslím, že by ses měl mít větší starost o nesouvislost Tvé gramatiky než nesouvislost svých otázek – a to jsi na Portsmouth University.

V každém případě, jsem vděčený za Tvá laskavá slova, ať už jsou ta slova jakéhokoliv druhu.

Myslím, že bude každý souhlasit, že ideálním místem k vystoupení je velké divadlo ve vlastním městě – nejlépe s pivem zdarma a koncesionářskými cenami lístků….Sněme dál. Děláme to, když můžeme, ale není to vždy možné a někdy prostě musíme hrát ve větších místech z celé řady důvodů. Děláme, co můžem.

Když říkám ‚zastřelte toho psa‘, mluvím – obrazně - o sobě a nevázaném vytí, které předchází tomuto výroku.

Mým oblíbeným místem je jeviště s Deep Purple.

Nazdar, ig

Od: Schwartzakitty@aol.com

Jmenuji se Sandra, a mám otázku, Iane --- co byste chlapi (Deep Purple) říkali na natočení alba unplugged? To znamená, kdy nikdo nezapojí nic elektrického, jako například kytary a klávesy, do zesilovače, a v podstatě se využije pouze akustiky tak. Myslím, že by bylo zajímavé slyšet pár vašich skladeb odehraných takhle, a mohli byste dokonce oslovit jiný druh publika…v každém případě, prosím dej mi vědět, co si myslíš o tomto nápadu, a díky za skvělou muziku.

Sandra

Zdravím Sandro,

díky za Tvůj přemýšlivý dopis. Toto téma je čas od času probíráno a ano, myslím, že by bylo zajímavé udělat unplugged album, byl-li by pro něj radikální konceptuální důvod. ‚Být zajímavým‘ sám o sobě však pro nás není dostatečným důvodem, abychom se pustili do takového projektu.

Jsme si všichni vědomi potřeby textury v naší hudbě a myslím, že tomuto věnujeme velkou péči. Jsme však rocková kapela a nejsem si zcela jist, že budou vokály fungovat, bude-li chybět dynamika; a to – paradoxně – je to, co by se stalo, kdybychom hráli akusticky. Odebereš-li rytmickou sekci, hammondky a elektrickou kytaru, možná bychom oslovili jiný druh publika, ale co by se potom stalo s naším existujícím publikem?

V zásadě hrajeme naší hudbu nejlépe, jak umíme s tím, co máme, a – což je zajímavé – pořád objevujeme nová dobrodružství v rámci těchto parametrů.

Nazdar, ig

Od: Jerrypiesr@aol.com

Iane,

dovol, abych začal tím, že řeknu, že CD Bananas jsou v mém autopřehrávači od té doby, co to CD mám, s občasným vytažením jenom kvůli dalším novému CD, jenom abych si ho mohl letmo projet. Je tam hodně dobrý muzika s mou osobně nejoblíbenější Picture of Innocence (má nádech Lazy nebo Sometimes I Feel Like Screaming). Mám pár otázek, první, jež se týká skladby písní. Přestože se snažím procházet Q&A na Carambě, jakož i několik webových stránek DP alespoň jednou týdně, jsou období, kdy se nedostanu po delší čas k počítači, takže se omlouvám, jestliže mi uniklo, že už to bylo v minulosti probíráno, ale, proč je pořadí skladeb na CD jiné než na zadní stránce a textových stránkách? Snažil jsem přijít na to, jestli v tom není nějaké vyšší, tajný, skrytý kód nebo význam, ale nenašel jsem žádné insignie Deep Purple nebo zprávy typu „Paul Is Dead“.

Dále, teď když začínají objevovat letní programy, jsou nějaké plány vrátit se na turné do Států? Slyšel jsem před časem, že možná DP přijedou letos na 2 turné a jelikož nebudu moci vidět to současné, rád bych věřil, že se to rozšíří na letní turné, kdy bych mohl. Poznámka na okraj, chci Ti poděkovat za turné, když jste před pár lety projížděli Cincinnati a byl jsi tak laskav, že jsi vyšel ven a podepsal jsi mi svou autobiografii. Byl jsem zasažen hvězdou, zapomněl jsem si vytáhnout z kapsy foťák, abych si udělal s Tebou fotku, avšak, na mého syna to udělalo velký dojem. V té době měl kompletně nohu v sádře a byl na vozíčku kvůli autonehodě, kterou utrpěl týden předtím, a když jsem jeli pár dní později do Columbus, abychom zase uviděli kapelu, zahlédl jsi ho asi v šesté řadě na kraji a zamával jsi mu. Asi na 15 vteřin se tak stal okamžitou celebritou pro lidi kolem.

Díky za skvělou hudbu a doufám, že uslyším letos v létě koncertně Bananas a Machine Head!

Jerry Pieschel

Zdravím Jerry,

díky za Tvůj dopis a Tvé velice zajímavé otázky.

Nejprve k pořadí: ve skutečnosti je správně uvedeno na zadní straně CD podle sledu písní, nu to je na mé kopii. Máš však naprostou pravdu ohledně grafické úpravě textů ve vnitřku, kde pouze dvě skladby, které se zdají být řazeny správně, jsou ‚Haunted‘ a ‚Razzle Dazzle‘. To samo o sobě je výkon a vede mě to k úvaze, že designérům vlastně nestrašilo ve věži, když dávali dohromady booklet, ale pravděpodobněji utrpěli nějakým selháním genetické funkce následkem požití nesprávného druhu banánu. Můžeš vyřešit ten problém – jako já – nůžkami a kouskem lepící pásky; také to zlepší ten obrázek!

Ano, plány jsou zformulovány na návrat do USA v létě, sleduj tento prostor kvůli podrobnostem, když bude potvrzený itinerář.

Nazdar, ig

Od: Dwarfsfan [blacklabel@shaw.ca]

Haló!

Přemýšlel jsem, zda máš nějaké informace o Grand Beach Festival v kanadaské Manitobě počátkem srpna. Promotér uváděl Deep Purple jako jeden z hlavních titulů, ale nedávno vaše jméno z programu sundal. Plánujete přijet do Západní Kanady?

Jim Craig

Zdravím Jime,

prověřil jsem si to; nevím, proč se ten promotér rozhodl nás plakátovat, jelikož nikdy nebyly žádné plány, abychom na této akci hráli.

Je však plánované slušné kanadské turné později v tom roce – myslím, že v září. Detaily budou oznámeny, jakmile bude vyhotovený itinerář.

Není neobvyklé, že se tyto věci stávají a vím o řadě zklamaných fanoušků, jež si zajistila dovolené/letenky atd., aby navštívila vystoupení, o kterém my nic nevíme. Prosím pamatujte si všichni, že nikdy se nic nestane, dokud nebudou podepsány smlouvy a data oznámeny prostřednictvím našeho managementu.

Můžete si to prověřit zde na Carambě www.gillan.com nebo na oficiálních stránkách DP www.deep-purple.com.

Nazdar, ig

Zpět na:
Back to the Q&a index