Questions - you got 'em; answers - we got 'em

e-mail:

69 – Platinová patetická tiráda, sondování hloubek, ovlivňující Ivor, nosový pokus, tračníky tvé mysli

Od: Christopher Kiczek

Ahoj,

chtěl bych se jenom zeptat na oficiální interpretaci IG ohledně toho, co se děje ve Státech. Proč požadují stovky dolarů za setkání s kapelou??

Co to má celé znamenat? Chamtivost? Bruce Payne? Čí to byl nápad? Nemůžu se dočkat, jak tohle oficiálně interpretujete.

Je to akce typu vrhněme se na americké fanoušky? Proč ne na evropské, australské nebo asijské fanoušky?

Christopher
(velmi zklamaný americký fanoušek)

Nazdar Christophere,

tak za prvé, my zde žádné oficiální interpretace neděláme.

Není nutné být nepříjemný – položíš-li otázku, já se ji vynasnažím odpovědět poctivě a jak nejlépe dovedu; jak jsme to slíbili, když jsme rušili knihu návštěv na Carambě před dávným časem, kvůli necivilizovaným příspěvkům, jež těmto stránkám dominovaly.

Jsou-li Tvé odpovědi, s předem učiněným úsudkem, na Tvé vlastní otázky vyprovokovány, potom budiž.

Abych to postavil do správného světla – a předtím, než odpovím – zde je jiný dopis, který jsem obdržel …

Ahoj,

Nejprve mě prosím omluv, jestliže se tento email zvrátí v nějakou „patetickou tirádu“, ale chtěl jsem si ulevit a dát ti vědět, jaký je můj názor…

Náhodou jsem jedním z „těch“ lidí, co se rozhodli pro „platinové vstupenky“ a větší radost snad ani nemůžu mít!! Uvidím Deep Purple 2. září v Renu, a nemůžu se dočkat toho, že budu mít příležitost setkat se kapelou a jít do zákulisí. Už za 54 dny! (ano, já si ty dny počítám! LOL)

Chtěl jsem se podělit se svou radostí s KAŽDÝM, takže jsem to oznámil na fanouškovském fóru Deep Purple…a reakce, kterou jsem obdržel byla totálně nečekaná. Jeden účastník fóra, nějaký „Mr. Snip“ reagoval, jako kdybych zastřelil papeže nebo tak. Říkal, že „to ničím“ opravdovým fanouškům. (Jako kdybych nějak fanouškem nebyl, protože jsem si koupil ty lístky). Dokonce šel tak daleko, že řekl, že doufá, že budu zklamaný!

Teď už vím, že jsi obdržel od něj email, (alespoň říkal, že ho poslal), a chci jenom, abys věděl, že JSOU rozdílné názory na tyto „lístky“.

Víš, třebaže jsem se setkal se Stevem a Rogerem a získal jejich autogramy, nikdy jsem se „nesetkal“ se zbytkem kapely NEBO šel do zákulisí! A jít do zákulisí…kdyby to jenom trvalo tak dlouho, abych stačil Ianovi říct jaký je skvělý zpěvák. Myslím, že on je … je to můj celoživotní sen.

Nu, za 54 dny se můj sen splní!!! Jenom nechápu, proč mi NĚKDO může přát něco špatného, já se chci pouze setkat s kapelou!

V každém případě, tolik o tomto…díky za to, že vás budu moci „otravovat“ svými řečmi.

Nejvřelejší
pozdravy,
Rich Franz…

Takže, abych odpověděl na Tvou otázku, Christophere, ve skutečnosti je pouze pětadvacet (25) takových lístků nabídnutých na pouze deseti (10) vystoupeních ve Spojených státech.

Zajisté si všimneš, že setkání s kapelou je pouze jenom součást mnohem většího balíku; ve skutečnosti obdržíš dobré místo k sezení a také nějaké další věci.

Toto není náš nápad – bylo to nabídnuto americkou společností – ale ovšem, že jsem to museli odsouhlasit stejně jako tomu bylo u mnoha dalších vystoupení, kde toto bylo dosud přijato. Čas od času jsou velmi speciální důvody pro dávání k dispozici tento druh věcí; ale věř mi, Christophere, žádná z nich není namířená na Tebe.

Nemusíš platit ani penny navíc za svůj lístek, a také nebudeš připraven o jakoukoliv kategorii lístků, které chceš.

Také, jako každý jiný, musíš pouze zdvořile požádat o to, abys dostal pozvánku do zákulisí, nebo – ještě lépe – aby ses dostal na užší seznam kandidátů; jak si dovedeš představit, budeme se muset tlačit, když příjde do místnosti dozadu po koncertu víc než padesát lidí.

Máme velký počet fanoušků, jež cestují z kontinentu na kontinent – někdy vyvíjejí nanejvýš mimořádné úsilí, aby stihli řadu vystoupení během krátkého časového období během své dovolené – a kteří jsou věrně oddáni Deep Purple. Mnozí z nich žádají o tento druh bonbónku jako zlatý hřeb svého cestování a jako garanci, že po dlouhé cestě dostanou místa k sezení – když se nedostanou na místo dost brzy, aby se postavili do fronty; až dosud se toto nenabízelo.

Potom, ovšem, kdykoliv je to možné a často na jejich domovské půdě máme možnost pozvat je spolu s jejich přáteli s tím, že jim nabízíme volné lístky a VIP propustky. Tato konkrétní iniciativa byla předložena naším manažerem Brucem Paynem, jež je mimochodem milý a ohleduplný člověk, jakož i prvotřídní manažer.

Je mi líto, že jsi zklamaný. Co můžu říct – snažíme se dělat to nejlepší, co můžeme.

Nazdar, ig

Od: Rick Goodwin

V článku o Pavarottim Adam Sweeting říká:

„Pavarotti a přátelé předvedli bezpočet momentů, ve kterých si ze sebe navzájem utahovali, jako například, když Ian Gillan z Deep Purple zpíval Nessum Dorma (což není snadné, když vám to zpívá jak instalatérovi s rozedmou plic)“.

Měl bys ho praštit.

Přeji vše nejlepší,
Rick Goodwin

[…takové bezdůvodné šťourání do Pavarottiho, jenž má ve skutečnosti velice krásný hlas, stejně jako ig – Steve / redaktor těchto stránek]

Ahoj Ricku,

díky za Tvůj dopis a zajímavý návrh, co se týče toho ‚článku‘ v Guardianu. Vrátit se domů a setkat se takovým jízlivým ostřelováním není pro mě nic nového a je to ve skutečnosti součást potěšení být Angličanem.

V anglickém časopise ‚Disc‘, v únoru 1970, jedovatá Judy Simsová napsala ‚Díky bohu to skupina (DP) nemyslí ‚vážně‘ s rockovou hudbou. Nedokážu snést okázalost, když je založena na omezeném talentu…‘

Takže jak vidíš, vůbec nezáleží na tom co tito ‚tragically hip‘ (viz pozn. překl. na konci této stránky) napíší; nikdo – kromě slabomyslných – je moc vážně nebere.

Avšak – pro Tvé permanentní pobavení – vyvěsíme tuto překrásnou ukázku blbosti na Carambu v sekci Who do we think we are („Kdo si myslíme, že jsme“).

Nazdar, ig

Od: Anton Poutvinsky

Ahoj!

Jmenuji se Anton Poutvinsky a chtěl bych Ti položit pár otázek. Prosím, odpověz mi, protože to pro mě opravdu hodně znamená.

Nejprve bych Ti chtěl poděkovat za všechno štěstí, které jsi mi dal svou hudbou za všechna ta léta. Viděl jsem Tě jednou na Tvém prvním koncertu v Moskvě – bylo to nejlepší vystoupení, jaké jsem kdy v životě viděl (a viděl jsem toho hodně). Chci říct, že díky Tobě a Deep Purple jsem se stal zpěvákem v rock‘n‘rollové kapele „Free Falling“ v Kostarice. Opravdu to pro mě hodně znamená…doufám, že mé otázky Ti nebudou připadat naivní a stupidní, takže na ně odpověz.

1.        Který člověk ve Tvém životě byl tím, jenž Tě nejvíc ovlivnil a zasáhl, jako zpěvák a člověk?   2.        Někteří lidé říkají, že: „umělec je ten člověk, jenž tím nemůže nebýt…“ Hraji v profesionální rockové kapele, jsem mladý (22 let), ale chci se Tě zeptat, co Ti pomáhá, nebo co Ti dává sílu dělat hudbu tak dlouho...? Někdy mám pocit, že neexistuje cesta ven…Že v tomto druhu života hrají pro lidi, kteří jsou se mnou, důležitou roli pouze peníze…Jak to přežít? 3.        Další otázka je na zpívání…Zpíváš celý život…Jak si udržuješ hlas v celém to vřícím životě plném koncertů…studoval jsem zpěv, hodně cvičil, ale když máš koncerty každý den, je to těžké…Vím, že kouříš, já taky – je taky velmi hodně stresu a nepříjemnosti…Jak přežít, když má člověk každý den koncert a žádný čas na odpočinek? 4.        Je vůbec nějaká šance Tě uvidět v Kostarice? Skutečně doufám, že mi odpovíš na mé otázky, hodně to pro mě znamená, opravdu ano… Díky, A DRŽE SE… Věř v lásku, protože to je jediná dobrá věc, kterou lidstvo má… Anton Ahoj Antone, Díky za Tvůj dopis a otázky.

1. Na můj život působilo mnoho vlivů. Dvěmi nejdůležitějšími byl můj strýc Ivor – umělec a muzikant, a mladý Elvis Presley.

2. Jenom se raduj z hudby, je takhle jednoduché. To ostatní – peníze, sláva, atd. – přichází a odchází – někdy dobré, někdy špatné, ale máš-li hudbu, potom tyto zkušenosti budou užitečné.

3. Vždy jsem věřil tomu, že čím víc něco děláš, tím víc se to stává přirozeným. Stres je kontrolovatelný. Je to jenom o tom, co mu dovolíš. Je zcela odlišný od otřesu nebo neštěstí. Já moc nekouřím – jenom když piju.

4. Doufám, že Kostariku navštívím na soukromě návštěvě, Roger Glover tam je, zrovna když to píšu. Doufejme, že tam bude zanedlouho moci zajet s kapelou.

Nazdar, ig

Od: Helga Hotlips

Ahoj!

Jsem Helga, chápu z Tvé písně z koncertu, že umíš hodně věcí se svým jazykem. Já umím svým kroutit dokola a skoro si ho strčit do nosu, ale ještě trénuju. […je to hanbatý talent, nad kterým nepřestávám žasnout – Steve / redaktor těchto stránek]

čau čau
Helga Hotlips

Ahoj Helgo,

myslím, že narážíš na ‚rozkošnou lingvistku‘ v ‚Knocking at your Back Door‘.

‚Mistr mnoha jazyků‘ na jehož seznamu se Nancy ocitne předtím, než se jemně přemístila ze svého Bentleye ke svému Austinovi – oba prima chlapi, mimochodem.

Přeji Ti hodně lizu, drž se toho; nikdy nevíš, kde můžeš skončit.

Prosím, informuje nás průběžně o Tvých pokrocích.

Nazdar, ig

Od: Angus Shepherd

Nazdar Iane!

Trochu uhozená otázka, fakt. Jsem zhruba stejného věku (je mi 55) a jsem také zpěvák. Má kapela existuje už skoro 30 let, ale není vůbec tak populární jako ta Tvoje. Nedávno mě začal sužovat hlas, možná díky množství cigár, který vykouřím a piva, kterého zkonzumuju. Pohyb po jevišti se stal namáhavým a žensky po mně přestaly házet spodním prádlem. Navštívil jsem svého doktora, jenž doporučil tračníkovou léčebnou kůru. Já starej cynik jsem trochu pochyboval o tom, že to pomůže, ale objednal jsem si 3 procedury.

Nebudu se v tom hrabat do hloubky (promiň slovní hříčku), ale výsledky byly fantastické. Zhubl jsem 14 liber, cítím se na dvacet a můžu teď skákat po jevišti jako před 20 lety! Přísahám, že se mi taky zlepšil hlasový rozsah. Co je ještě lepší, získávám zase hodně ženské pozornosti. Zbytek mé kapely žasne nad tou mou změnou a zvažují, že to taky zkusí. Jo – má otázka – účastníš se jakýchkoliv holistických terapií nebo užíváš nějaké bylinné léčivé přípravky, aby sis udržel tak skvělou hlasovou a tělesnou formu, když jsi na turné? Nebo uvažoval bys o tračníkové, pakliže jsi už nějakou nevyzkoušel?

Doufám, že Tě uvidím tady ve Walesu při říjnovém turné. Díky za to, žes přečetl mé žvanění! Tebe a zbytek kapely zdraví,

A Shepherd,
UpperRamsBottom,
Wales.

Nazdar A. Shepherde,

Díky za Tvá laskavá slova a včasné doporučení.

Vyhrazuji si výsadní právo pacienta s ohledem na můj zdravotní a duševní stav…avšak…

Je to úžasná shoda náhod, že vaše princezna z Walesu svého času také prošla léčebnou procedurou výplachu tračníku – její slova – a přísahala, že byla nanejvýš účinná; takže budeš-li se vyhýbat Paříži, mohl bys být brzy v žebříčcích.

Nazdar, ig

[Vyšel by polotračníkový výplach (viz pozn. překl. na konci této stránky) o něco levněji a může být člověk méně dochvilný v případě dohodnutého termínu? – Steve / redaktor těchto stránek]

Pozn. překl. k nepřeložitelným slovním hříčkám

tragically hip: zde IG použil k vyjádření opovržení termín ze starého video filmu, jež natočil Mike Nesmith (jinak bývalý člen Monkees. Jedna se o skeč, ve které někdo žádá lidi, aby přispěli „na nadaci ve prospěch Tragically Hip---chudých, postižených lidí, kteří potřebuji vyhřívané bazény s vířivkou, vozy lamborghini a kokain“. Jinak samotný termín by se snad dal přeložit jako „tragicky moderní“.

polotračníkový: nevím, zda existuje něco jako polotračník existuje. V každém případě, když řeknete anglicky

dvojtečkový (semi-colonic) může to znamenat rovněž polotračníkový (semi-colonic).

Zpět na:
Back to the Q&a index