Dear Friends

DF 2 – Santiago (duben 1997)

Drazí přátelé,

právě jsem se vrátil ze Santiaga a užívám si měsíc doma před vyplutím do Orlanda, kde se započne magnum opus Deep Purple (nu, chtěl bych uvažovat pozitivně). Bylo to skvělé potkat staré i nové přátelé v Chile, Argentině, Brazílii, Peru a Bolívii.

Turné začalo skoro katastrofou v Santiagu, kdy masa fanoušků pokryla osvětlovací věž v centru stadiónu. Ta se zřítila ve sténající agónii mezi Fireballem a Tedem.

Pomyslel jsem si ‚ti lidé určitě umírají‘, když změť kovu a výkřiků byla stroboskopována rozdrásanými světly. Pořád mám z té scény živé sny; zmrazené černobíle a v barvě.

Informace přicházeli pomalu a stále, když jsme seděli v naší šatně s hlavami svěšenými a prsty zkříženými. Jediným výrazem v zákulisí bylo ticho stejně hlasité jako sirény sanitek. Objevili se naši technici, z předjeviště. Byli potlučení a zkrvavení, ale jinak nezraněni.

Po hodině a půl stadión Santa Laura byl pořád plný; dokonce ještě plnější, protože další tisícovky vstoupili dovnitř, když se otevřely brány kvůli záchranným službám. Potom přišlo ta zpráva…..bez obětí na životech.

V ten moment jsme se rozhodli pokračovat s vystoupením, ale bylo to pouze díky brilantnosti našeho personálu, jež to umožnila. Dali narychlo dohromady nějaký zvuk a nějaké světlo….a zbytek večera byl surrealistický. Na druhý den jsme museli odjet a já dosud nekomunikoval s žádným ze zraněných. Čekám na další informace, když to píšu a doufám, že jich budu mít v příštím dopise víc.

Musím však říct, že celé turné bylo jeden výlet a všichni se těšíme na návrat v příštím roce.


Ozvalo se pár lidí, jež se pokoušejí sehnat materiál s Javelins (mimochodem, další je v přípravě), také Toolbox a Naked Thunder (zajímavou kompilaci obsahující po polovině každého z nich s názvem ‚Gillan, the very best of…?). Tyto desky jsou na labelu RPM (na http://www.rpmrecords.co.uk) a tato stránka má uvedený a vysvětlený katalog, plus zprávy, tituly, atd. spolu s detaily doporučeného dodavatele na mailovou objednávku, jenž přijímá platby kreditní kartou z celého světa, a také objednávkový formulář ke stažení. Prosím buďte přesní při psaní té adresy http://www.rpmrecords.co.uk, protože existuje obchod se deskami v Americe s názvem RPM records a zdá se, že dostávají hodně cizích mailů.

Pro ty, kdo si stále přejí komunikovat konvenčním způsobem, má kancelář se přestěhovala a má nová adresa je:

c/o Lois James
1 Water Lane
Camden Town
London, NW1 8NZ

Díky za emaily. Já je čtu, vážně! Mám pár logistických problémů s odpovídáním na emaily zaslané na Stevea a prvním krokem k jejich vyřešení bude udělat všeobecnou odpověď; s odpověďmi na všechny otázky z průběhu krátkého období. Zprovozním to, jakmile to dá Steve dohromady, a dokud nevyřeším další problémy.


Dreamcatcher prodělal regeneraci po skvělé session se Stevem Morsem minulý týden v Liverpoolu. Tento týden točím video ke Gunga Din s pomocí několika univerzitních studentů z Plymouthu a Exeteru. Kompletní zpráva v příštím dopise s (doufejme) detailními plány na vydání toho alba.

Věřím, že dopisy došly v pořádku a díky vám všem za veškerou vaši podporu.

Mír & lásku

Ian Gillan

Copyright © Ian Gillan 1997

Zpět na:
return to DF index