Dear Friends

DF 4 – Orlando 1 (říjen 97)

Drazí přátelé,

Bylo to dlouhé horké léto. Byl jsem doma většinu roku s Bron a Grace, teď zpátky v práci. To znamená, v konvenčním slova smyslu to jako práce nikdy nevypadá.

Jsem ve studiu, zde na Floridě, s Rogerem, Ianem, Stevem, Colinem a Charliem ovšem. Započali jsme práci na novém albu Deep Purple a všechno, co teď potřebuji, je asi tisíc slov a nějaký čas u mikrofonu….kdyby to jenom bylo tak snadné.

Vlastně to je snadné, jak by tomu mohlo být jinak. Chodím kolem s pitomým úsměvem na tváři. Na Purplech je něco, co nelze popsat; ale řeknu vám tohle, je to perfektní. Počítáme s vydáním příští jaro (1998) s turné, které začne měsíc nebo dva potom. Žádné lodě v dohledu, zatím.

Takže, konečně, ‚Dreamcatcher‘ unikne na Carambě, ARK21, EMI v pátek 17. října (ačkoliv to datum se může v některých oblastech trochu lišit). Bylo to dílo z lásky a rád bych poděkoval všem, jež se na něm od počátku podíleli.

Steve Morris ovšem, Ken Nelson a všichni v Parr Street Studios v Liverpoolu, Al Dulton, Lois James a Phil Banfield z P.A.N. v Londýně a Steve Campbell na Carambě. Má rodina a přátelé nikdy neočekávají zmínku, ale tahle je jednou z těchto časů.

Zvláštní dík také Davu Corbettovi, jenž mi, laskavě, dovolil zazpívat jeho píseň ‚That‘s why God is singing the blues‘. Zrovna teď pracuje v Německu a budete-li mít šanci vidět ho na vystoupení, prosím popadněte tu příležitost za pačesy oběma rukama. Vyhledám ho a vyvěsím informace.

Je to zpěvák / autor, jenž mě hluboce zasáhl svým duchem, když jsem ho potkal před pár lety v Algarve. Tato chvála končí zde, s touto myšlenkou….existuje ještě jedna z Davových písní, kterou rád zpívám, ale nikdy nebudu, protože by nikdo nedokázal vylepšit jeho podání ‚Girls with their clothes on‘. Mluvil jsem včera s Brettem Bloomfieldem, je v Chicagu, přemýšlí o návratu do studia a turné. ‚Sugar Plum‘ a ‚Day Late And A Dollar Short‘ (Hard Road and High Ground) jsou z éry Repo Depo, třebaže byly poněkud přearanžovány.

Mám doma pár super demáčů a jednoho dne možná dokážeme vrátit Repo Depo do stodoly a natočit pár dalších k…va rock‘n‘rollových písníček….spíchnout album nebo tak.

Příště…

Schytám palbu kritiky za mizerný booklet a absenci textů, atd, důvodem tohoto je mé naprosté zoufalství z lakotné povahy tohoto média samotného. Některé věcí se technickým zdokonalením (?) zdokonalí a některé věci trpí, žádné však více než, dle mého skromného názoru, obaly hudebních alb.

Jenom mi ukažte jednoho jediného člověka, jenž si myslí, že tyto mizerné kousky nalámaného plastu, s jejich nečitelnými vložkami, ve skutečnosti zdokonalují naše uznání Artisty a Hudby.

Podíváme-li se na to však z pozitivní stránky, všechny texty budou publikovány na webové stránce Caramba a kopie budou zaslány fanklubům zdarma. Když se vrátím k předchozímu odstavci, zastávám názor, že taková pitomá zbytečnost nestojí za zmaření dalšího stromu, i malého stromku (keře, bonsaje).

Nu, věřím, že vám to bude líbit. Texty jsou duchovně osobnější než většina jiných věcí, které jsem udělal. Když jsem je onehdy poslouchal, cítil jsem se dost obnažený a zranitelný, na rozdíl od mého běžného, obnaženého a naprosto sebejistého přístupu k životu.

Pro ty z vás, jež…..
a.       nebydlí poblíž obchodu s deskami

b.       bydlí dokonce dále od obchodu se deskami, který by mohl mít na skladě ‚Dreamcatcher‘

c.        neradi chodí do obchodů s deskami, protože se cítíte nesví, dezorientovaní nebo uraženi prodejním pitomcem, jenž vás vyzývá ke koupi čehokoliv kromě toho, co je na konci provázku připojeného ke kroužku v jeho nose…

….je zde dobrá zpráva. Máme zásilkovou službu, mezinárodní a velice jednoduchou. Tvrdá fakta za okamžik.

Glenn Miller jednou poznamenal, cituji „Jak jsem vám říkal předtím, jedna věc, která se mi vždy líbila na vašem hudebním zaměření, je jeho absence! Je to všehochuť“ (skromnost mu brání v hodnocení…IG).

Děkuji ti, Glene, souhlasím. Kdybych měl podávat každý den totéž oblíbené jídlo, pravděpodobně by to vyhovovalo žánrovým nadšencům a určitě by to vyhovovalo ‚průmyslu‘ s jeho směšným a oxymorónním označením ‚hudební‘. Ochlazuje se. Já jsem však šťastný prevít a pohybuji se v dobré společnosti.

To mě přivádí k Stevu Morrisovi. Seznámil mě s ním Phil Easton, když jsem šel s Garthem Rockettem na zkoušku v Cumberlandu na turné Moonshiners.

Po pár týdnech měl tu drzost (protože byl jedna ruka s Garthem) poslat mi kazetu v hnědé obálce. Obálka byla kompletně pohlcena izolepou. Obálka, ve své celosti, skončila v mém koši.

Po pár hodinách, zatímco jsem hrál kulečník ve svém županu (abych by upřímný, byl jsem v své kulečníkové místnosti). Squiffy, který zachránil Stevovu pásku, mi zahrál pár skvělých doprovodných skladeb, zatímco mi dával obvyklou nakládačku (v čistě sportovním smyslu, abyste rozuměli) ….a tři z těch skladeb skončili na ‚Naked Thunder‘. Gut Reaction byla první skladba na Stevově pásku.

Jak jenom jeden přítel může popsat druhého (urážím jenom své přátele, můj příteli. Ostatní můžou jít k čertu)…Je hráčem na kytaru, a ke všemu sakra dobrým. Je pevný jako skála. Je to velký muž, musí být; je Evertoňan. Je rodinným člověkem a je skladatelem. Rád si dá pintu a je bigótní.

Když je na jevišti, jenom poslouchej a uslyšíš skutečného Steva, když otevřeš oči…ne, nedělej to….Uvidíte něco, proti čemu budou vypadat pyramidy jako oživlé. (Jo, já vím).

Věc se má tak, dokážu Steva pochopit, máme hodně společného v našich kořenech, někde. Hodně se hádáme a můžu vám říct, že ustupuje nestoudněji než kdokoliv jiný, koho jsem kdy poznal. Když prohraji nějakou věc, jo. o nic nejde, no tak, dospěli jsme ke správnému rozhodnutí, mysli pozitivně. Ale…když já se zaseknu v nějakém bodu, víte tempo, stupnice nebo ABSENCE HARMONIÍ !! říká, „jo, máš pravdu!“ Ale já mu vidím v očích, že lže jako když tiskne…!

A většinou si prosadí svou. Předpokládám, že ve skutečnosti se to má tak, že více než kdo jiný (a bylo jich hodně), je Steve součástí tohoto, od počátku ‚Dreamcatcher‘ v našich srdcích víme, že toto je stejně jeho deska jako je moje. Co nejdříve vyvěsím nějaké informace o Stevově jiné práci.

Pište, telefonujte, nebo faxujte na RPM Records kvůli detailům ohledně ‚Dreamcatcher‘ a tomu jak jej získat na poštou.

RPM Records
Aizelwood Mill
Nursery Street
SHEFFIELD
S3 8GG
(0114) 2823116

Kontaktuje RPM na internetu na www.rpmrecords.co.uk

Platbu lze provést šekem, mezinárodním bankovním příkazem (v librách) nebo kreditními nebo debetními kartami Eurocard / Mastercard / Visa / Delta.

Abych to zkrátil
Jdu spát
Nashle zítra

Mír & lásku

Ian Gillan

Copyright © Ian Gillan 1997

Zpět na:
return to DF index