Dear Friends

DF 47 – Aristotelův Nový rok

Prosinec 2007

Drazí přátelé,

jsem na krátkou dobu doma s přáteli a rodinou a vychutnávám si různé normálnosti oproti šílené rutině života na turné.

Včera jsem se v lese potkal s jedním starým kámošem, je to šimpanz a jmenuje se Aristoteles. Nevím, jestli někdo z vás četl nedávno tu zprávu o lidech, kteří soutěžili se šimpanzi v paměťových testech a matematické dovednosti, kde lidé získali 45% a šimpanzi 80%, avšak Aristoteles a jeho přátelé v zastupitelstvu byli celou tou věci velice zneklidněni.

Říkal, že ‚minulou středu bylo v Korunách pozdvižení , když Darren – je pokrokovým evolucionistou – vyžbleptl tvrzení, že ‚tato zpráva dokazuje teorii, že šimpanzi pocházejí z člověka.‘

Potom začali všichni šílet; vikář přiběhl a kousl ho do nohy, a potom ječel a ječel, dokud se ten rámus neutišil. Copak nevidíš, ty pošetilče, že tyto vlny a příboje v dějinách nejsou ničím víc, než bubláním topící se opice, lapající po vzduchu, jež je stahovaná ke dnu – jež je ale neochotna pustit – svými akumulacemi a břemeny; obrazně řečeno, ovšem.

Bůh nás všechny stvořil k obrazu svému a naznačovat, že pocházíme z člověka je nesnesitelné rouhání. Ty mladej cucáku, jsi vykázan z tohoto parlamentu na tři luny, nebo dokud nepřijdeš k rozumu, podle toho, co nastane jako druhé v tomto krutém ironickém světě‘.

Doufám, že jste prožili dobrý rok, a ať je rok 2008 ještě ohromnější1.

Nazdar,

Ian Gillan

Copyright © Ian Gillan 2007

1 Po patřičné úvaze by redaktor chtěl být taky zajedno.

Zpět na:
return to DF index