Dear Friends

DF 48 – Objev otvorů v topinkovači.

Květen 2008

Drazí přátelé,

Budu-li velkorysý, mohu připustit, že krájený chléb Tesco Farmhouse je 9 palců dlouhý (to je noha průměrného chlapa). Chléb je OK, problém je ale se skrojky; nevejdou se do mého topinkovače. Nijak jsem se tím nezabýval, dokud jsem si neuvědomil, že se by za těmito extra velkými odřezky mohl skrývat nějaký nedobrý důvod. Chci říct, že hodně lidí – obzvláště děti – nemají skrojky rádi, takže je vyhazují a to je strašné plýtvání. Prožili jsme čtvrtstoletí praskajících ledniček a přecpaných chlebníků, takže je čas tento přebytek eliminovat, co říkáte.

Já však skrojky mám rád, obzvláště když jsou opékány s trochou másla a nějakou domácí citrónovou a klementýnkovou marmeládou, kterou pro mě vyrábí kamarád z plodů mé zahrádky.

K velkému údivu příbuzných diváků jsem vzal na tyto nepřístojné chlebové patky měřičské pásmo, ale zjistil jsem, že se přesně změřit nedají. Takže jsem změřil otvory na horní části mého čtyřkrajícového profesionálního topinkovače – známého jako Rowlett Regent, který, na rozdíl od mého smutně odešlého ořezávače tužek značky Panasonic, přežil řadu let denního používání – abych zjistil velikost otvorů, do kterých se skrojky nevejdou, ergo musí být větší.

Otvory v topinkovači měří každý 1,125 palce. V bochníku jsou dva skrojkové krajíce; tudíž množství chleba, který nelze použít musí být alespoň 2,25 palce. Vezmeme-li v úvahu, že celková délka bochníku je 9 palců, dojdeme ke zneklidňujícímu závěru, že jedna čtvrtina – ano 25% - každého bochníku Tesco Farmhouse Granary pravděpodobně skončí v odpadkovém koši, buď proto, že nemáme rádi skrojky, nebo proto, že se nevejdou do žádného běženého topinkovače – rád bych podotknul, že velikost mých otvorů je mírně nadprůměrná.

Nemyslím, že by se něco takového mohlo ve společnosti, jako ke Tesco, dít náhodou, takže jsem nucen se domnívat, že vyhazujeme hodně chleba, který by mohl být řádně zkonzumován, abychom museli kupovat víc, než ve skutečnosti sníme.

To mě vytáčí.

Kdyby byly skrojky o polovinu tenčí, z každého bochníku by byly dva krajíce navíc, a i kdybychom nové zeštíhlené skrojky nesnědli, byly bychom na tom všichni o 1,125 palce chleba lépe.

Existuje nějaký způsob, kterým bych mohl na to příslušné lidi upozornit?

Za nejlepší odpověď/odpovědi je odměna, kterou je VIP balíček 2 vstupenek a zákulisních propustek na kterékoliv vystoupení Deep Purple (kromě Montreux).

Jak vidíte, je čas, abych zase začal pracovat.

Nazdar,

Ian Gillan

Copyright © Ian Gillan 2008

Zpět na:
return to DF index