Dear Friends

DF 59 – Síň slávy: závěr.

20. února 2016

Drazí přátelé, rodiny a fanoušci,

S úctou ke všem:

Čelili jsme těžkému rozhodování, když jsme se doslechli o uvedení do Síně slávy. Bylo pro nás šokující, že Steve Morse a Don Airey – kteří jsou s námi 22, respektive 14 let – byli z toho všeho, dle ‚pravidel‘ Síně slávy*, vyloučeni.

Budiž, ale nejsou to naše ‚pravidla‘ a pravděpodobně nejsou šitá na míru kapele jako Deep Purple, která existuje už skoro padesát let. V důsledku toho jsme se – Ian G., Ian P. a Roger G. – dohodli na kompromisu, který byl odsouhlasen se Síní slávy a umožní nám, abychom se tam ten večer ukázali.

Členové DP, kteří budou uvedeni, převezmou ocenění a potom zahrají existující Deep Purple. Nevyhnutelně to bude znamenat vyloučení Ritchieho, Davida a Glena z tohoto živého vystoupení, ale s ohledem na dané okolnosti, žádná jiná přijatelná alternativa neexistuje.

Mělo by být zdůrazněno, že v tom rozhodnutí není žádné přezírání či jakákoliv touha někoho rozzlobit; je to čistě známka úcty ke Stevovi a Donovi. Ve skutečnosti bychom si rádi zahráli s Ritchiem, Davidem, Glenem a dalšími Smoke On The Water jako přídavkový jam.

Minulý týden jsem hovořil s Davidem Coverdalem a on vyjádřil plné pochopení ke způsobu, kterým to bude celé zorganizováno; díky Davide, jsi gentleman.

Mimo tuto akci, neexistují žádné okolnosti, za kterých by se uskutečnil či by se mohl uskutečnit jakýkoliv ‚reunion‘, a tak by bylo bezohledné, že by náš kytarista či klávesista měli být odstrčeni stranou po všech těch letech (na cestách a šesti studiových albech) totální osobního nasazení a hudebního přispění do kapely, jenom aby se ustoupilo tlaku, jemuž jsme, v minulosti, s lehkostí odolali.

Takže se tam všichni ukažme, potřesme si rukama, usmějme se do kamer a zvládněme to s důstojností a úctou ke všem existující a bývalým členům jedné velice speciální rodiny.

Ian Gillan

Copyright © Ian Gillan 2016

* Co se týče takzvaných ‚pravidel‘ Síně slávy: Pokud vím, Nick Simper všem z nich vyhovuje.

Zpět na:
return to DF index