Dear Friends

DF 60 – Explodující energie před Sofií

Listopad 2016

Sofie, Bulharsko

Drazí přátelé,

No, a je to tady… Moje první sólové turné po šesti nebo sedmi stoletích, a jak si to užívám? V první řadě, logistika je velice odlišná; už žádné koně a vozy, příjezdy v dešti a blátě s muzikanty a souputníky, snažícími se urvat kus tuřínu k večeři, popíjejícími medovinu a dusícími se kuřáckými fundamentalisty (archaický název pro basisty) a já se ocitám – ne náhodou – v bulharské Sofii, kde zkouším s ohromným Don Airey Bandem, plus Sofijským filharmonickým orchestrem, doprovodnými zpěváky a doprovodnou kapelou, z níž jeden člověk mi není absolutně neznámý.

Zvláštní jak ten čas běží; zdá se mi, jako by to bylo dnes dopoledne, co jsem učil Grace plavat s pomocí mé rychlé výukové techniky zvané ‚Hoď svou dceru do vody‘.

Jelikož se objevila menší díra v itineráři Deep Purple poté, co jsme dokončili novou desku, která by měla být venku v únoru 2017, mohl jsem přijmout nabídku na toto turné. Ve skutečnosti jsem se jí chopil oběma zuby.

Takže nyní je zde příležitost zahrát si několik písní, které jsem nikdy před lidmi nezpíval, a také několik spoře oděných. The Unwritten Law, Anya, Razzle Dazzle, vedle jejich slavnějších sestřenek jako Smoke on the Water, Strange Kinda Woman, Perfect St. Rangers. Potom tam budou No More Cane On the Brazos, Day Late And A Dollar Short and Hang Me Out To Dry s úžasnou kapelou a orchestrem? Nemůžu se dočkat.

Jeden přítel mi poslal tohle z Peru v roce 1992, na pódiu s Deanem, zatímco ostatní z Repo Depo byli u baru.Škoda, že nejsou k mání žádné verze ze 14. století, jelikož všechny nahrávky z té doby zoxidovaly; pořád mám někde v urně v pár atomů, ale ty nemluví. Možná bych měl použít starý policejní trik (byť zakázaný jako nehumánní), a zahrát jim basové sólo, protože během basového sóla mluví každý.

V každém případě, jádro věci jsem vám sdělil, tento krátký výlet do východní Evropy exploduje energií a my jsme ještě nezačali, to mně pouze svědí moje rozbuška. Takže, máte-li chuť na zásuvkami vibrující zážitek, připojte se k nám někde po cestě.

Nazdar,

Ian Gillan

Copyright © Ian Gillan 2016

* Co se týče takzvaných ‚pravidel‘ Síně slávy: Pokud vím, Nick Simper všem z nich vyhovuje.

Zpět na:
return to DF index