The complete lyrics - all in good time

11 „69“

(Gillan, Glover, Lord. Morse, Paice) z alba Deep Purple „Abandon“

V roce 1969, když jsem poprvé nastoupil do DP s Rogerem Gloverem, bylo těžké pro anglickou skupinu/kapelu napsat road song. Byla to americká záležitost a naše tradice byla ve stavu zrodu. O třicet let později to přišlo přirozeně:

Stará dodávka nacpaná nádobíčkem, ale co, byli jsme jak v nebi.

Všechna místa zmiňovaná ve druhé sloce jsou skutečnými koncertními místy, které každý z té doby pamatuje. The Speak‘ je The Speakeasy Club‘, jenž byl na Margaret Street v londýnském West Endu, kde jsme strávili ne jednu hodinu s ostatními hudebníky, děvčaty a ‚ přicmrdávači ‘ (nohsledy, týpky z médií a lidmi, co se snažili prorazit).

Spal jsem ve špagetách poté, co jsem byl nadměrně obsluhován u baru. Probudil jsem se s pocitem na zvracení a, s polovinou večeře odkapávající mi z hlavy, odpotácel jsem se směrem na pány. Dva chlapíci se váleli po podlaze a snažili se si navzájem vytlouct duši z těla, zatímco portýr přihlížel. Zjišťujíc, že mám cestu zatarasenou, vyzvracel jsem se na ty zápasníky, kteří ztratili svůj veškerý entuziasmus do rvačky. Portýr se usmál a řekl „Skvělý, Iane“.

‚The Marquee‘ je pravděpodobně nejslavnější londýnský klub a vedl ho Jack Barry (který dal také dohromady National Jazz Blues and Rock Festival, ze kterého se později stal Reading Festival). Chovám velkou úctu k Jackovi; párkrát mě dal do pořádku.

The Paradiso je klub v Amsterdamu, kde bylo publikum vždy zhulené a apatické. Roger Glover posbíral za ta léta řadu přezdívek….‘Rugged Ferocious‘ (Divoký tvrďák ) je jenom jedna z nich.

The Boat House u Kew Bridge na řece Temži bylo rockovým/bluesovým/jazzovým místem. Roger (také se mu říkalo Smradlavý hipík) se nahýbal přes zídku přemýšlejíc o smyslu života v temných hloubkách, když kompletní obsah našitých kapes na jeho saku vyskákal v parabolické kaskádě, aby spadl, navždy ztracený, do řeky Temže.

Poslední sloka se dotýká levného motelu v L.A. a Hallelujah byla první skladnou, kterou jsme Roger a já nahráli s Deep Purple.

„69“

(Gillan, Glover, Lord, Morse, Paice)

Letíme nocí
V omlácené káře
Mám mikrofonový stojan v zadku
Dej mi pivo
Postavím se na židli
A vklouznu do něčeho sexy

Black Cat Woolwich
The Tiger‘s Head
The Café des Artistes
The Revolution
A the Bag O‘Nails
Uvidíme se veSpeaku

Tvá máma říkala, že jsi spal velice dobře
Ve svým jídle minulou noc
Ale nedokázal jsi to udržet
A otevřel ses
Sakra fajn rvačka
Přicmrdávání vstarým Marquee
Spřádání Jackovi šňůru
Dokonce on věděl lépe než já
Všedesátém devátém

Šedesátý devátý, šedesátý devátý
Šedesátý devátý, šedesátý devátý

Na cestě do Paradiso
Znovu na hlavách
Museli jsme zaplatit nějaké dluhy
Tvrďák se díval dolů
Jak Temže polykala
Jeho život vBoathouse, u Kew

Vášnivé holky, levná televize
Žádná klimatizace
Museli jsem spát na podlaze
Aleluja, co to je roadie
Pst, můj miláček už nespí

Zpět na:
back to the Wordography index