The complete lyrics - all in good time

30 Moonshine (Měsíční svit)

(Gillan, Morris) z alba Iana Gillana Naked Thunder

Tahle byla inspirována kšeftem, který jsem dělal strašně dávno, ještě v šedesátých letech, s Episode Six. Hráli jsme v Morecambe Pier, nahoře na severozápadním pobřeží Anglie. Pořadatel očekával potíže mezi místními a lidmi z  Glasgowa, kteří tradičně v tuto roční dobu přijížděli do Morecambe na dovolenou. Naléhal na nás, abychom ‚pořád hráli‘ ne jestliže ale když se to začne prát.

Skutečně, na sále začal obrovský chumel, v polovině naší první sady. Bylo to jako na kreslených vtipech Andyho Cappa…všechno, co jste viděli, byl oblak prachu s občasnou pěstí, botou nebo hlavou vynořující se z té mely. Vyhazovači (bylo to profesionální zápasníci, kteří bavili přes týden kunčofty) popadli každý nějaký zmítající se úd a odtáhli připojené tělo z pranice….jedna rychlá knokautující rána byla udělena předtím, než bezvědomý provinilec byl rychle uložen na jednu stranu, aby byl potom odnesen ven regulérními číšníky, zatímco mírotvůrci se vraceli ke svým povinnostem.

Za použití umělecké licence jsem v první sloce nahradil vyhazovače policisty (Starej Bill je v Anglii slangové označení policisty).

Jak můžete vidět, když jsem toto psal, odmotával jsem se, odkloňoval jsem se od rvačky a přecházel jsem k jiným šílenostem. Přesto přese všechno, myslím, že všeobecná nálada šílenosti je udržována do konce.

Ve rubrice Wordography se obecně snažím vyhýbat zmínce o hudebnících a jiných přispěvovatelích ke konečnému výsledku, protože středem zájmu jsou texty. Nejde však se nezmínit o tom, že klavírní sólo J. Petera Robinsona je neuvěřitelné (je to ten Pete Robinson, jenž hrál na původním albu Quatermass, spolu s Johnnym Gustafsonem a Mickem Underwoodem). Komu čest, tomu čest.

Měsíční svit

(Gillan, Morris)

A tak co jiného ti můžu říct
Vypadalo to dost dobře
A mohl jsi říct
Že se to místo rozplynulo vkouři
Měli jsem hudbu hrající nahlas
Smějící se tváře vdavu
Ale chudák starej Bill
Ten vtip nedokázal pochopit

A kapela hrála dál
Všichni věděli, o co jde
Když silná ruka zákona
Vtrhla slomozem dveřmi

Měla tělo, které bylo noční dobou
Její oči byly plné měsíčního svitu
A žhavá odhodlanost vjejím oku
Řekla, přišel jsi sem skňouráním
Vyjít ven můžeš bouchnutím
Řekl jsem ach bože
Já nejsem ten druh chlapa

A kapela hrála dál
Všichni věděli, o co jde
Když jsem umíral na podlaze
Ona řvala o další….

Zpět na:
back to the Wordography index