The complete lyrics - all in good time

47 Cayman Island (Kajmanský ostrov)

(Gillan, Glover)
Z alba Gillan, Glover Accidentally on Purpose

Hned po dokončení desky Deep Purple The House of Blue Light, jsme odjeli s Rogerem do Montserratu, abychom udělali desku. Tropické ovzduší nám připomínalo dovolenou, kterou jsme spolu strávili před několika lety na Velkém Kajmanském ostrovu – největším ze tří Kajmanských ostrovů.

Původně ji napsal Roger k narozeninám mé dcery, každá sloka byla věnována jednomu z naší skupiny. V našem apartmá ve Villas of the Galleon na pláži Seven Mile Beach, seděl mezi námi a dělal nám radost exkluzivním premiérovým představením; Grace byla radostí bez sebe.

Skladba byla přepsána a zařazena na toto album, k velké nelibosti Richarda Griffithse. Není nutno podotýkat, že se následně stal Tlustým Larrym – nebo Moronicou – když nás opustil, zrovna když deska vyšla – čímž bylo zaručeno fiasko; i když jiná píseň z toho alba – Telephone Box – byla nejvíce uváděnou skladbou na všech rockových rádiích v Americe předtím, než všichni přišli na to, že v obchodech není ve skutečnosti jediný exemplář – díky Richarde, to se Ti povedlo.

V každém případě odbočuji – Chet (Chester L. King z kontextu písní Chet a Telephone Box) byl kapitánem potápěčské lodi Quabbin a Bob byl jeho parťák, potápěčský instruktor. Roger a já jsme oba potápěči.

Rozkošná Sugar (Cukr, pozn. překl.) byla – údajně – dámou na jednu noc (bývalou), která pracovala za barovým pultem v ‚The Ports o‘ Call‘, což tehdy, před rozvojem oblasti, bylo něco jiného.

Škunerář byla přezdívka hostujícího potápěče, jenž si myslel, že je expert, ale ve skutečnosti šlo každému o život, když si oblékl neoprén.

‚Road Warrior‘ byl rádiovým identifikačním volacím znakem nezávislého kameramana – Darvina – jenž s námi vyplul na několik výletů. Jeho práce byla na prodej a předváděl ji každý večer v 7:00 hod.

Nestihli jsme to, protože jsme měli noční potápění na vraku Balboy v zátoce Hog Sty Bay.

Carrie Lee byl nový vrak, který šel ke dnu v nebezpečných vodách. Byli jsme první, kdo se na něm potápěl. Zanechal jsem na příďovém zábradlí připnutý přívěšek Deep Purple, což – tehdy – bylo ve 180 stopách.

‚Red Stripe na rybářské šňůře‘ je ve skutečnosti vzpomínka na vorový výlet, který jsem jednou podnikl na Jamaice; zaskočili jsme si jednou pro rozmanité formy občerstvení a pivo tam chladili ve vodě na šňůře.

A když pršelo v hlavním městě Georgetownu, mohl sis být jist, že ve West Bay je hezky.

Kajmanský ostrov

(Gillan, Glover)

Kajmanský, Kajmanský ostrove
Kajmanský, Kajmanský ostrove

Jedu se potápět na korálový útes
S jedním okem otevřeným kvůli holkám na pláži
Chet a Bob na lodi Quabbin
Ach, život na vodě

Trocha Cukru v Ports O‘ Call
Další den v ráji ubývá na zdi
Skuneráři to sluší lépe na souši
Ach, život je ohromný

Kajmanský, Kajmanský ostrove
Kajmanský, Kajmanský ostrove

Road Warrior v rádiu
V sedm pořádá speciální show
Balboa volá, nemůžu se dočkat
Ach, život je skvělý

Šetři peníze, můžeš žít bez daní
Zatímco já se potápím na Carrie Lee
Dochází mi vzduch, jak jsem to předpokládal
Ach, život je prima

Kajmanský, Kajmanský ostrove
Kajmanský, Kajmanský ostrove

Red Stripe na rybářské šňůře
Georgetown déšť, West Bay krásně
Další rumových punč, všechno je jak má být
Ach, život pokračuje

Kajmanský, Kajmanský ostrove
Kajmanský, Kajmanský ostrove

Zpět na:
back to the Wordography index