The complete lyrics - all in good time

49 Sweet Lolita (Sladká Lolito)

(Gillan, Morris) Z alba Iana Gillana Naked Thunder

Velice nesnadným tématem je sexuální aktivita děvčete nebo chlapce, obdařených atributy fyzické zralosti a přesto společností považovaných za nepřipravené k intimnostem.

Takže co se děje v těch třech nebo čtyřech letech, které předcházejí k magickému věku šestnácti?

Předpubertální láska a záliba v objímání jsou náhle odepřeny; čerstvě dospělé a všeobecně zmatené mladé dámě nebo mladému muži je náhle odepřena podstatná část přirozeného přechodu do dospělosti. Ztrácí se dramaticky kontakt se všemi, až na neohrabané současníky a často vítané dravce.

Jak tomu rozumím, v Anglii se šestnáctiletý, jenž se pohlavně spojí s patnáctiletým, dopouští trestného činu zvaného ‚nezákonný sexuální styk.‘ Jistě, je to zde na ochranu dětí, jako všechen ostatní mentální penicilín, který je odkapáván do jejich duší od momentu, kdy vzhlédly a uslyšely ‚nyny nyny‘ (Proč ne ‚Vítej na světě, ty milovaná skoro vnímající bytůstko‘?)

Ve USA, myslím, je nazýván sex mezi svolnými dětmi ‚statutárním znásilněním‘ – ‚statutární‘ znamená, že neexistuje žádná obhajoba, je to zločin bez ohledu na okolnosti.

Tohle jsou pravidla, a pravidla jsou od toho, aby se dodržovala; avšak ani jeden jediný zákon ustanovený člověkem nemá sílu slov, které mi řekla má matka…‘Když děvče říká ne, znamená to ne – i když to říká tiše. Bez ohledu na to, jak můžeš být vzrušený nebo vybuzený, a bez ohledu na to, jak blízko jsi toho, abys do ní vstoupil, nebo během styku…říká-li ne, znamená to ne‘. To znamená Stop! Zastav se! Přestaň Okamžitě!!! Pět krát devět je čtyřicet pět…je to tak snadné si zapamatovat!

Lidstvo nutí své potomstvo zůstat dětmi mnohem déle, než je to nutné, a puritáni nepromarní jedinou příležitost, aby živili ten pocit viny předtím, než vysušený pupek konečně praskne.

V každém případě, tato píseň je o jednom konkrétním příkladu, z mnoha…mnoha, přihodil se cestou během turné House of Blue Light s Deep Purple. Dojem na mně udělalo slušné chování muzikantů a doprovodného personálu. Dvě velmi mladé dívky se ocitli v zákulisí v zelené místnosti. Byly neuvěřitelně krásné a nabízely nám všechno; byly viditelně, sexuálně vzrušené a na pokraji ztráty kontroly. Vzrušovaly nás? Určitě! Ale byly jemně vyprovozeny z budovy a posazeny bezpečně do taxíku, s několika podepsanými fotkami a pozváním, aby se vrátili za pět let. Hele, my nejsme žádní andílci, ale zdá se, že hodně matek řeklo svým synům stejnou věc, kterou jsem slyšel já od své.

Je to často nesprávně chápané téma, stěží kdy řádně diskutované a nebezpečné, když je vytrženo z kontextu. Žádny div, že jsou ta děcka tak zmatená.

Sladká Lolito

(Gillan, Morris)

Ach, co za nevinný pohled
Máš ve svých očích
Vté dívce je žena, já vím
Musí být uspokojena

Vím, že objevuješ svůj sexappeal
Ale nevypadáš, že si lámeš hlavu
Tím co cítím vsrdci
Stvými tělesnými znaky

Nechci tě zranit
Říká mi to mé srdce
Ale nedokážu ovládnout
To, co provádíš mému rozumu
Nechci
Abys postávala u mých dveří
Už to nemůžu strpět, miláčku
Protože ty jsi pod zákonem

Ach, sladká Lolito
Přivádíš mě kšílenství
Mohl bych tě milovat a vše by bylo tak snadné
Ale ty jsi ještě dítě

Mohli bychom odletět na jednodenní výlet do Ráje
Je to jako sen
Ale řeže to jako nůž
Napříč mým srdcem

Nechci tě zranit
Říká mi to mé srdce
Ale sladké pokušení
To, co provádíš mému rozumu

Nechci tě
Abys postávala u mých dveří
Už to nemůžu strpět, miláčku
Protože ty jsi pod zákonem

Zpět na:
back to the Wordography index