The complete lyrics - all in good time

69 Into the Fire (Do ohně)

(Blackmore, Gillan, Glover, Lord, Paice)
Z alba Deep Purple Deep Purple In Rock

Jaká je to zvláštní a bezelstná, ale neuvěřitelně protidrogová písnička. My všichni (v DP) jsme vyrůstali v pijáckém (alkoholovém) prostředí. V průběhu generací se anglické hospody přeměnily v integrální součást společnosti – stejně důležitou jako školy a kostely.

Jak již bylo zmíněno v Ted The Mechanic, dvě témata, kterým se diskuse vyhýbala, byla politika a náboženství, a díky tomu se tam scházel široký průřez tolerantních štamgastů. Vůbec mě nepřekvapilo, když jsem zastihl svého otce (továrního dělníka v důchodu) v příjemné rozpravě se starým polním maršálkem/statkářem, farářem, dvěmi policajty, majitelem obchodu a zemědělským dělníkem – v jeden večer v jednom výčepu.

Skoro každá hospoda měla vzadu banketku pro svatební hostiny, setkání, atd. a samozřejmě to byl také prostor, kde mohli mladí muzikanti cvičit a hrát svůj repertoár. Následné idiotské vlády to celé zarazily, když omezily maximální počet členů kapely na dva (nebezpečí požáru – pche!).

Ve svých ‚restauracích‘ bývali arbitry slušného chování samotní hostinští, a když člověk nějak vybočoval, už se tam neukázal.

Drogy tam k vidění nebyly.

Byly všechny – od hašiše po heroin – považovány za zlo, třebaže to byla stěží generace od dob naprosto počestných opiových doupat a objevných výprav, kdy velice vlivní spisovatelé a vědci odjížděli do pouště, aby si při přežvykování nějaké kaktusové šťávy dopřáli krátkého halucinogenního období.

Dodnes nevíme, jak se tomuto problému postavit – dnes zastávám názory, které jsou hodně odlišné od těch, které byly hnacím motorem tohoto textu – ale hele, tu písničku mám rád a pořád to je skvělá pecka.

Do ohně

(Blackmore, Gillan, Glover, Lord, Paice)

Rozhodni si laskavě věci, které děláš
Nejsou to věci, které se ti samotnému nelíbí
Podívej se na tu spoušť, která po tobě je, copak nevidíš, že to hraješ
Bude to pro tebe těžké, jdeš – do ohně

Dostaň se do rauše s podanou mandragorou
Přesvědči se, že to dokážeš jako ostatní
Vnímej tu bušící krev, když budeš louskat prsty
Bude to pro tebe těžké, jdeš – do ohně

Zastav ty své proklaté chutě, dokud není pozdě
Poslouchej velice pozorně vzkaz, který ti zpívám
Vnímej tu bušící krev, když budeš louskat prsty
Ten vzkaz ti dojde, jdeš – do ohně

Zpět na:
back to the Wordography index