The complete lyrics - all in good time

73 Out of my Mind

(Gillan, Iommi)
z dvojsinglu WhoCares

Tato píseň se původně jmenovala Defense de fumer dans les toilettes v reakci na onen všudypřítomný nápis, na který narážím na každém kroku při jakékoliv cestě, a moje maličkost ho zase zahlédla – nevyhnutelně – během zpátečního letu z Jerevanu s Tonym Iommim.

Jako bychom už nevěděli, že kouřit se v letadlech nesmí Myslím, že by se měli soustředit na to, aby nás varovali před vážnějšími aktivitami, které jsou za letu zakázány. Dobré ráno, dámy a pánové, vítejte na palubě bla bla…a dovolte mi, abych vám připomněla, že toto je nesebevražedný let, žádné vraždy se nesmějí páchat až do opuštění terminálu. Škrcení, bodání, matkovražda či jakákoliv forma zabíjení se přísně zakazuje…a sebevražda na toaletách – pokud bude zachycena kuřáckými detektivy – bude mít za následek trestní stíhání a vyloučení z letu. Grrrrr!!!!

Ale rozum zvítězil a téma bylo změněno na něco méně lehkovážného, když jsme jako speciální projekt skládali tuto píseň. Autorské honoráře půjdou na stavbu hudební školy v arménském Gyumri – spousta dalších informací můžete najít na stránkách Caramby (www.gillan.com).

Pravdou je, že nikdy nezapomenu na svou první návštěvu Arménie 17/18/19 a 20. června 1990, kdy jsem vystupoval v Jerevanském sportovním komplexu a – což je důležitější – navštívil Spitak, další město, spolu s Gyumri, v centru devastujícího zemětřesení, které otřáslo regionem v 11:41 (dvacet minut před dvanáctou) 7. prosince 1988, aby po sobě zanechalo 25 000 mrtvých a čtvrtmilionu lidí bez střechy nad hlavou.

Sedmnáct měsíců po události lidé stále chodili s nepřítomným pohledem. Starosta Pitaku mi řekl, že v oblasti nehraje žádná hudba, žádná hudba v kostele, ve školách, v rádiu, nikde…zdálo se, že i ptáci přestali zpívat. Krátce poté jsem složil píseň s názvem Pictures Of Hell (Obrázky pekla), která se objevila na gillanovském albu Toolbox, a v níže uvedeném refrénu je o ní zmínka.

Jsme zvyklí sledovat kataklysmatické dílo přírody na našich vševědoucích zpravodajských kanálech, ale toto se stalo, když Arménie byla ještě (zatím) součástí Sovětské svazu, takže existovalo relativně málo zpravodajského pokrytí.

Tony a já nejsme sami, kdo poskytuje pomoc; zapojena je řada dobrých lidí, nejenom tím, že propůjčují projektu váhu své osobnosti, ale zajišťují, že každá pence půjde přímo na školu. To zahrnuje arménského premiéra Tigrana Sargsyana a prezidenta Serže Sargsjana, jenž poslal první vinylovou kopii nahrávky WhoCares jako dárek ruskému prezidentovi Dmitriji Medveděvovi.

Zdá se, že nejen policisté, ale také prezidenti mládnou.

Out of my Mind (Ven z mé mysli)

(Gillan, Iommi)

Trvalo to chvíli, ale dohnalo mě to šílenství
Teď říkají, že jsme nepříčetný
Malý zázrak, že jsem ještě vůbec tady
A civím z pozlaceného rámu na zdi
Tohle se stává, když si člověk hraje se sirkami
Všechno se změní na popel.

Teď jsem ztracený a zoufalý
Mé sny sotva začaly

Nikdy nevyženeš tyhle démony
Ven z mé mysli
Vím, že jsi pryč, ale nikdy nebudeš
Ven z mé mysli
Pořád vidím ty obrazy pekla, které mne připravily
O mou mysl
Ooooooh

Moje paměť je fotografická
Některé z těch obrazů zastaví dopravu
To jsem nebyl já, to jsi nebyl ty
Ale cítíme tu bolest, to není nic nového
Nenesu vinu, ale uvědomuji si
To olověné závaží na mém svědomí
Ještě jedno musím zmínit
Bohužel neexistuje vykoupení.

Nikdy nevyženeš tyhle démony
Ven z mé mysli
Vím, že jsi pryč, ale nikdy nebudeš
Ven z mé mysli
Pořád vidím ty obrazy pekla, které mne připravily
O mou mysl
Ooooooh

Ach, co za osamělý život
Ach, co za osamělý život

Zpět na:
back to the Wordography index